Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Тестування чотириденного робочого тижня в Ісландії мали надзвичайний успіх, і безліч працівників почали працювати за скороченим графіком. Наймані робітники отримували ту ж саму зарплату за менший робочий час у період між 2015 та 2019 роком.Продуктивність праці залишалась незмінною, а у деяких випадках навіть підвищувалась. Подібну ініціативу зараз тестують декілька підприємств у Іспанії та Новій Зеландії.

Досвід Ісландії

В Ісландії до випробувань скороченого робочого тижня, проведених міською радою Рейк’явіка та національним урядом, залучили понад 2 500 працівників, що становить близько 1% працездатного населення країни.

Читати  Втеча з карантину: чоловік втік через вікно 4-го поверху готелю, зв'язавши разом простирадла

Участь у тестовому режимі взяли дошкільні навчальні заклади, офіси великих компаній, надавачі соціальних послуг та лікарні. Безліч з них перейшли з 40-годинного робочого тижня на 35 або 36 годин роботи.

Випробовування змусили профспілки переглянути схеми своєї роботи, і зараз 86% робочої сили країни або вже перейшли на скорочений графік за ту ж зарплату, або отримають законодавче право на це найближчим часом.

Читати  У Києві стартує проєкт з підготовки волонтерів для роботи у сфері гостинності

Переваги для працівників та підприємств

Учасники тестового режиму розповіли, що відчувають менший стрес та суттєво знизився ризик професійного вигорання. Їх здоров’я, якість життя та ставлення до роботи покращились, і вони змогли більше часу проводити з родинами та займатись своїми хобі.

Підприємці, своєю чергою, повідомили, що суттєво зменшилась ротація кадрів, втрат прибутку не зафіксовано, а ефективність роботи працівників подекуди тільки підвищилась.

Читати  На Закарпатті стартувало масове цвітіння Долини нарцисів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *