Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Найкращі роботи народних майстрів регіону презентували як сувеніри на виставці у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва біля метро “Пушкінська” у центральній частині Харкова.


Про це розказала керівниця відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва і виставкової діяльністі цього центру Наталія Педан.

“Народні майстри регіону на наше запрошення ще у березні взяли участь у конкурсі сувенірної продукції, а зараз 130 робіт вже представлено у нашому виставковому залі. Це ляльки-мотанки, глиняні свищики, живописні картини, розписні тарелі, скарбнички і брелоки, плетені панно із природних матеріалів та багато інших естетичних і водночас утилітарних виробів, які найперше є сучасною інтерпретацією творчих умінь і поглядів майстрів з Харкова та області», – зазначила Педан.

Читати  Хорватія змінила правила в’їзду для українців

За її словами, усі експонати розподілено за 4 номінаціями: керамічний посуд, виготовлений за зразками з часів дідів-прадідів; функціональні дрібнички – шкатулки, сережки, моніста; креативні сувеніри – картини, панно; іграшки та мала декоративна пластика, починаючи з традиційних для регіону ляльок-мотанок та глиняного свищика, який за місцем народження на Слобожанщині має назву Валківського.

Читати  "Зайцем" майже 11 годин: чоловік вигадав екстремальний спосіб долетіти з Африки до Нідерландів

“Прикметно, що зараз експонати виставки оцінюють не тільки відвідувачі, а й фахівці Харківського обласного Центру туризму. За їхньою участю ми плануємо видати каталог, куди увійдуть найкращі сувеніри роботи майстрів регіону, і які можна буде придбати у крамницях як туристичну пам’ятку про Харків та Харківщину”, – додала Педан.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *