Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Велике Невільниче озеро

аксимальна глибина Великого Невільничого озера – 614 метрів, тому воно вважається найглибшим в Північній Америці. Завдяки своєму розташуванню на південь від Полярного кола водойма замерзає взимку і підтримує таку низьку температуру, що витримує вагу вантажівок. У результаті жителі нерідко прокладають по ньому крижану дорогу, скорочуючи шлях між Йеллоунайфом і Деттою.Залишок року Велике Невільниче озеро приваблює рибалок, якщо постаратися, то тут можна зловити щуку і форель.

У Велике Невільниче озеро впадають такі річки, як: Хей, Невольницька, Сноудріфт, Толсон та ін. З озера витікає річка Маккензі. Його походження – льодовиково-тектонічне.

Озеро Ньяса

Розташоване в Східній Африці. Його площа становить 29604 квадратних кілометрів, а максимальна глибина – 706 метрів. Ця водойма заповнює тріщину в земній корі у Великій Рифтовій Долині між Мозамбіком і Танзанією. Тому воно має витягнуту форму і в довжину складає 584 кілометрів. Цікаво, що поверхня Ньяса знаходиться майже на пів кілометра вище рівня світового океану. Це третє за величиною озеро на африканському континенті.

Читати  У хмельницькому музеї створять лабораторію ручного друку фотографії

Ньяса є найбільшим донором вологи в атмосферу Центральної Африки. В це озеро впадає річка Рухуху, а витікає з нього річка Ширше. Походження водойми – тектонічне.

Велике Ведмеже озеро

Розташоване воно на північно-західній території Канади. Його площа становить 31153 квадратних кілометрів, максимальна глибина – 446 метрів. Водойма має неправильну форму, нагадуючи літеру “Н”. Це найбільше прісноводне озеро, яке повністю розташоване в межах Канади.

Водойма оточена бореальним лісом і тундрою, відома своєю кришталево чистою водою. У ній мешкає форель і кілька інших видів. Але у Великому Ведмежому озері представлена найменша різноманітність риб з усіх видів Великих озер Канади. Майже весь час вода тут скута кригою (до кінця липня). З цієї водойми випливає Велика Ведмежа річка. Походження озера – льодовиково-тектонічне.

Ця водойма має не особливо позитивну історію, оскільки саме тут було знайдено і здобуто уран, який згодом використовувався для виготовлення бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі.

Озеро Байкал

Розташоване в Сибіру, на сході. Його площа – 31772 квадратних кілометрів, довжина становить 636 кілометрів. Це найбільше озеро у світі за глибиною, цей показник досягає 1642 метрів. Водойма має форму півмісяця.

Читати  Відпочинок у Хорватії: що побачити, крім пляжу

Крім того, Байкал вважається найбільшим озером у світі за запасами прісної води. Цей водний резервуар містить 20% світових запасів рідкої прісної води (23615,39 кілометра кубічних). Також Байкал вважається одним із найчистіших озер на нашій планеті, вода в ньому майже дистильована.

Фауна водойми вважається однією з найбільш унікальних у світі, багато видів є ендеміками (⅔ від загальної кількості). Байкал – одне з небагатьох озер, де є достатньо води, насиченої киснем, для підтримки життя на самих його глибинах. Всього тут мешкає 2630 видів, підвидів і різновидів тварин і водних рослин. Не дивно, що це озеро внесено в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, безпосередній вихід до його узбережжя є у кількох заповідних зон.

У Байкал впадають річки: Селенга, Верхня Ангара, Баргузин, але наповнюється озеро переважно внаслідок танення снігу з сибірських гір. Тому в ньому така чиста і прозора вода. Витікає з Байкалу річка Ангара. У цій водоймі налічується 27 островів.

Байкал – найстаріше озеро у світі (приблизно 25 – 35 мільйонів років). Воно має тектонічне походження, але на відміну від інших таких же водойм не має ознак тектонічного старіння.

Читати  Мандрівники Подільським шляхом святого Якова отримуватимуть паспорт пілігрима

Озеро Танганьїка

Воно розташоване в Центральній Африці між чотирма країнами – Танзанією, Замбією, Конго і Бурунді. Площа водойми становить 32900 квадратних кілометрів, в довжину вона простягнулась на 676 кілометрів.

Танганьїка лежить у глибокій тектонічній западині Африки. Це озеро входить у басейн річки Конго, яка є однією з найбільших у світі. У Танганьїку впадають річки Рузізі, Малагарасі, а витікає з нього тільки Лукуга.

Танганьїка займає друге місце за глибиною серед прісноводних озер у світі, обсягом і старовиною. Походження водойми – тектонічне. Вона сильно схожа на Байкал: тут те саме давнє походження через утворення внутрішньоконтинентального тектонічного розлому, така ж закрита екосистема, яка призвела до появи 200 видів живих організмів (приблизно 600 ендеміків). Навіть форма в озер схожа: обидва витягнуті в довжину.

Життя в Танганьїці існує лише до глибини у 200 метрів. Потім у складі води з’являється надто багато сірководню, органічного мулу та осадових мінералів. При цьому шари води в озері не перемішуються, тому на кожному рівні зберігається свій хімічний склад і температура.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *