Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Півтора мільярда доларів – саме у стільки Кабінет Міністрів оцінив втрати від туристичного бізнесу в Україні. Тому влада пообіцяла звільнити компанії від низки податків і зборів, щоб ті не збанкрутували. Такий законопроєкт вже зареєстрували у Верховній Раді. У той же час, українські туристичні компанії не розраховують на допомогу влади, а чекають кінця карантину і готуються до літнього сезону. Журналісти програми “Ранок з Україною” на телеканалі “Україна” дізналися, які напрямки туризму будуть популярними і на які ціни розраховувати у 2020 році.Через коронавірус сфера туризму постраждала найбільше, адже це не тільки готелі, це і ресторани, музеї, екскурсії, розваги і навіть магазини товарів для подорожей, а все це ще й робочі місця. В кінці карантину влада розробила законопроєкт, щоб надати пільги бізнесу. Це звільнення від низки податків і зборів, а туристичний збір, який сплачується до місцевих бюджетів, повинні скасувати до кінця року. Але бізнес до цієї можливості поки ставиться скептично.

Читати  Греція, Хорватія й не тільки: в які країни можуть подорожувати українські туристи

“Не зрозумілі конкретні дати, коли почнуть працювати готелі, оскільки у першій хвилі виходу з карантину є тільки музеї, парки, а про готелі, санаторії, пансіонати наш уряд, на жаль, забув”, – коментує голова всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха в “Ранку з Україною”.

Вихід з ситуації, що склалася є тільки один, вважають експерти з туризму – і це кінець карантину. Адже закордонні подорожі поки за межею реальності, тому українці подорожуватимуть по країні. На щастя, є куди.

Українські курорти вже готові до кінця карантину. Втім, за прогнозами експертів, багато віддадуть перевагу саме турам вихідного дня, неподалік від свого міста. Це допоможе потроху відійти від карантину.

Читати  У Лондоні відкрили найекстремальніший готель у світі.

“Тренд – це невеликі поїздки, скажімо, тури вихідного дня в такі міста, як Кам’янець, Софіївка або Чернігів, тобто вони будуть користуватися попитом в Україні. І досить багато зараз курортів карпатських, які з 1 червня вже готові приймати туристів”, – зазначає директор центру розвитку туризму України Володимир Царук.

Але незважаючи на прогнози туристичного буму по Україні, ціни поки залишаються на тому ж рівні.

“Бізнес розуміє, що купівельна спроможність українців залишається на низькому рівні, тому що карантин витягнув всі запаси людей, з іншого боку – поки не зрозуміла модель роботи санаторіїв, пансіонатів”, – коментує Ігор Голубаха.

Читати  Wizz Air запускає перший рейс з Борисполя

До речі, бронювання готелів вже доступне для українців. Наприклад, ціни в Затоку Одеської області на кінець червня стартують від 250 гривень на добу. Однак номерів залишилося не так багато. Ціна за добу в Славському на Львівщині коштує від 300 гривень. Але більшість пропозицій все-таки до 500 гривень. А ось відпочити на херсонському курорті – в Залізному Порту – можна від 200 гривень на добу. І номерів тут поки набагато більше, ніж у Затоці.

Але поки спрогнозувати, коли все ж почнеться туристичний сезон в Україні – важко, зізнаються експерти. Адже це дуже широка сфера, яка зачіпає десятки інших. Тому поки українці мають ще трохи часу на те, щоб вибрати напрямок подорожі до смаку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *