Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

На березі Тихого океану в північно-західній частині Перу розташоване невелике містечко Пуерто-Чикама. Це місце унікальне тим, що біля його узбережжя утворюються найдовші морські хвилі в світі.Під довжиною хвиль мається на увазі відстань, пройдену її гребенем, а не протяжність самого гребеня. Хоча його величина теж чимала.

Чому з’являються довгі хвилі

Поява таких хвиль обумовлена холодною перуанською течією, яка омиває узбережжя Перу з півдня на північ, а також напрямком руху повітряних мас і рельєфом берегової лінії у цьому місці.

Читати  У Китаї відомий жовтий водоспад перетворився на "нефритовий льодопад"

Хвилі, висотою до 2 метрів, ідеально слідують одна за одною і практично ніколи не з’єднуються. Хвилі менші за 1 метр у висоту, як правило, повільні і слабкі.

Хто вперше помітив таке природне явище

У 1965 році гавайський серфер Чак Шипман пролітав на літаку і побачив дуже довгу лівосторонню хвилю. Він розпитав пілота про ці місця, а коли повернувся додому, Шипман почав вивчати карти Перу і особливості місцевого хвилеутворення.

Читати  COVID-19 у світі: Україна оновила перелік країн "червоної" та "зеленої" зон

Визначивши кілька перспективних ділянок берегової лінії, Чак зв’язався з друзями в Перу і попросив їх вивчити узбережжя “в живу”. З тієї пори Чикама є популярним місцем для серферів.

Захищена законом

Хвиля Чикама стала першою хвилею у світі, яку захищає закон Перу. На відстані 1 кілометра від місця, де утворюється таке дивовижне явище, заборонено що-небудь будувати. Вважається, що це може зашкодити хвилям.

Читати  Чорнобиль потрапив в ТОП найбажаніших туристичних напрямів

 

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *