Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Деякий час доступ до озера через наплив туристів був обмежений

Понад 800 000 осіб протягом року відвідали в Туреччині озеро Салда. Завдяки кришталево чистій воді в озері, ця локація відома як турецькі “Мальдіви”. Про це повідомляє турецьке видання Hurriyet з посиланням на дані від місцевої влади.Попри пандемію нового коронавірусу, це місце відвідало безліч туристів, йдеться у заяві губернатора міста Бурдур, неподалік від якого розташоване озеро.

Салда було недоступне для туристів близько 2,5 місяців через заходи з боротьби з пандемією COVID-19 у Туреччині. Його знову відкрили для відвідувачів 1 червня минулого року. З того часу озеро стало відвідувати все більше туристів, заявляє чиновник

“Через великий інтерес до локації вхід до озера і пляжу в регіоні “Білі острови” озера Салда був закритий за рішенням Міністерства навколишнього середовища та урбанізації з 15 жовтня в рамках природоохоронних заходів”, – повідомляє видання.

Читати  Найбільші аеропорти Європи: хто очолив "повітряний" рейтинг

У 2019 році, ще до пандемії та карантинних обмежень, озеро відвідали майже 1,5 мільйона осіб.

“Минулого літа під час досліджень можливого життя на Червоній планеті через зовнішню схожість між озером Салда і кратером Езеро на Марсі це місце привернуло увагу Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА)”, – розповідають в публікації.

Схожість мінерального складу кратеру на Марсі й озера Салда встановили за допомогою морфологічного і дистанційного зондування, повідомив агентству Anadolu Чандан Гекчеоглу, професор геологічної інженерії університету Хаджеттепе в Анкарі.

“Можливо, вам не вдасться побувати на кратері Езеро на Марсі, але ви можете відвідати озеро Салда в Туреччині”, – заявили в обсерваторії НАСА.

Читати  Не допоможуть: стюардеса розповіла, про яку послугу не повинні просити пасажири літака

“Професор з Університету Глазго (Шотландія) вивчає озеро Салда протягом чотирьох років. Доктор Майк Рассел каже, що на землі є два місця, схожі за характеристиками зі складом поверхні Марса. Одне з них знаходиться у північній частині Канади, а інше – на озері Салда”, – йдеться на офіційному сайті курорту Салда.

Секрет популярності пляжної локації

Озеро у південно-західній провінції Бурдур, також відоме як турецькі “Мальдіви”, в останні роки стало популярним місцем для туристів завдяки пляжам з білим піском та чистій воді.

Салда розташоване на висоті 1193 метри над рівнем моря, а його загальна площа – близько 45 квадратних кілометрів. Глибина озера досягає 185 метрів. Салда вважається найглибшою прісноводною водоймою Туреччини.

Читати  Названо останню країну Європи без коронавірусу

Оскільки озеро Салда і його околиці входять до складу природоохоронної території, будь-яке будівництво тут заборонене. Тому готелів прямо біля озера немає. Але туристам дозволяється розміщення в кемпінгу. На території, де можна поставити намет, є продуктові магазини, умивальники та туалети. Розміщення в кемпінгу – безкоштовне.

Купальний сезон на озері Салда відкритий з червня до середини вересня.

У путівниках стверджується, що у ранковий час купатися в озері Салда холодно. Але на мілководді влітку вода добре прогрівається, і купання тут сподобається дітям і дорослим. При купанні необхідно дотримуватися певних правил і не запливати в деякі місця озера: місцевість подекуди може бути заболочена.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *