Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Колесо огляду Cairo Eye мають побудувати до 2022 року

В Єгипті зростає обурення через нову туристичну пам’ятку. Колесо огляду Cairo Eye, яке хочуть добудувати в Каїрі до 2022 року, може негативно вплинути на навколишнє середовище та історичну спадщину столиці Єгипту. Про це повідомляє видання Aljazeera.Що таке Cairo Eye

Минулого місяця губернатор Каїра Халед Абдель Аал запустив проект Cairo Eye – будівництво колеса огляду заввишки 120 метрів уздовж річки Ніл в Замалеку – престижному районі на острові Гезіра в самому центрі столиці. Будівельні роботи мають завершитися до 2022 року.

Читати  Стюардеса розповіла про деталь у літаку, яка може врятувати пасажирів

За словами губернатора, з висоти колеса відвідувачі зможуть насолодитися приголомшливим панорамним видом на древнє місто. Також очікується, що Cairo Eye стане найбільшим колесом огляду в Африці. Навколо пам’ятки хочуть також звести ресторани, кафе, паркування, прокласти 6-кілометрову пішохідну дорогу вздовж Нілу.

Проте процес будівництва колеса, ініційований урядом, загрожує культурній спадщині міста, переконані критики проєкту.

Хто незадоволений новою локацією для туристів

Попри обіцянки уряду про збереження культурної спадщини та екології, запуск проекту викликав суспільний резонанс серед мешканців, парламентарів та навіть колишніх міністрів.

Так, колишній міністр туризму та інвестицій Мунір Абдельнур охарактеризував цей план як “катастрофічний” і поставив під сумнів його ефективність, повідомляє Aljazeera.

Читати  Bees Airline запускає чартерні рейси з Києва до країни білих ночей і північних сяйв – Фінляндії

“Яке право має губернатор Каїра використовувати цю історичну зелену зону й передавати її приватній компанії?” – зазначив він у Twitter, пославшись на повідомлення про те, що колесо огляду буде побудовано в історичних садах Масалла в престижному районі Замалек.

“Туристичний острів – на межі обвалення”

Висловили невдоволення будівництвом і жителі району Замалек, де ведеться процес спорудження Cairo Eye. На колись зеленому острові знаходяться важливі локації – Каїрський оперний театр, знаменита Каїрська вежа, історичні палаци та особняки, спортивний клуб, багато іноземних посольств, готелі.

Читати  Від 18 євро у два боки: лоукостер Wizz Air продає дешеві квитки з Одеси до Абу-Дабі

“Острів вже й так перебуває на межі обвалення через те, що, попри наш опір, будується метро”, – сказав житель району Шаді Таха, маючи на увазі тунелі, які пробурюють в цій історичній зоні для третьої лінії метро Каїра.

“Якби проект був заснований на належних дослідженнях і прозорості, він міг би бути прийнятним. Але це не так”, – пояснив ще один житель району. Він додав, що уряд регулярно будує плани, не консультуючись з мешканцями.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *