Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
На площі Ринок у Дрогобичі львівський митець Юрій Чернявський встановив артоб’єкт, присвячений солі.

Про це повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради.“Ідея поєднує в собі як герметизацію існуючого символу міста для майбутніх поколінь, так і привернення уваги до крихкості символу, до його можливого зникнення. Місто фактично побудоване на солі, але існує ризик, що виробництво буде працювати все повільніше і повільніше. Назва і форма роботи як застереження, що запаси можуть перестати поповнюватися. Тому дрогобичанам треба дбати про солевиварювальне підприємство, яке є гордістю міста та його потужним магнітом”, – розповів автор проєкту Юрій Чернявський.

Читати  Куди українці можуть подорожувати: у МЗС назвали кількість відкритих країн

Інсталяцію митець присвятив найдавнішому підприємству Європи, яке і донині видобуває сіль – Дрогобицькому солевиварювальному заводу. Саме сіль – символ міста, його багатство та бренд.

Ідея інсталяції виникла в межах проєкту “Магічні соляні міста”, частиною цього проєкту була організація артрезиденції. П’ять учасників отримали можливість тиждень прожити у Дрогобичі, досліджуючи його культуру й історію міста та напрацювати ідеї щодо встановлення артоб’єкту, пов’язаного із містом та його сіллю. В результаті відбору переміг проєкт «При потребі розбити скло» за авторством Чернявського.

Читати  Яких місць у літаку варто уникати, щоб не змерзнути: досвід стюардеси

Головний задум інсталяції полягає у створенні символічного запасу солі на центральній площі міста. Фрагмент площі перетворений на підземну музейну вітрину, такі часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки, і фрагментарно показують історичні шари місцевості. Артоб’єкт наповнений топками солі, що мають форму наявного сувенірного фасування. А ще саме в такій самій формі сіль зображена на гербі Дрогобича.

Читати  Одна з українських авіакомпаній має намір відновити польоти до Риму: деталі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *