Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Спадщина цивілізацій та стародавні міста на південному сході країни

Подорожі до Туреччини залишаються актуальними для українських туристів і взимку. Крім спа-готелів, екскурсій по Стамбулу і гірськолижного відпочинку, країна відома й іншими цікавими локаціями. Серед них – природні парки, гори та озера, древні історичні міста.Днями стало відомо, що одна з таких локацій, гора Немрут на південному сході Туреччини, за останні п’ять років залучила понад півмільйона внутрішніх та іноземних туристів. Про це інформаційному агентству Anadolu заявив Мустафа Екінчі, голова регіонального департаменту міністерства культури та туризму.

Читати  На Житомирщині під час лавандового фестивалю діяв «музей лаванди»

“У 2019 році ми досягли найбільш високої кількості відвідувачів за останні 30 років. З квітня по жовтень через недостатню кількість місць у готелях ми не могли задовольнити всі запити від туристів”, – сказав він і зазначив, що ця локація стає все більш популярною серед гостей з інших країн.

Гора Немрут привабливими в регіон близько 100 тисяч туристів у 2017 році, 130 000 – 2018-му та 200 тисяч – у 2019 році. Але через обмеження, введені для стримування поширення коронавірусу, тільки близько 50 тисяч туристів змогли відвідати об’єкт у 2020 році.

Читати  Три тисячі ключів і 7 кілометрів шляху: як у Ватикані відкривають двері музеїв

“Ми сподіваємося, що туристи, які не виїжджали з дому під час пандемії, все ж вирушать у тури в другій половині цього року”, – сказав чиновник.

Курган та статуї богів

Немрут або Немрут-Даг, розташована у Таврських горах Туреччини – вершина висотою у 2134 метри, внесена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Відома як Восьме чудо світу та примітна ландшафтами, де до наших часів збереглися кілька величезних статуй грецьких і перських богів.

Читати  На Черкащині створять унікальний артоб'єкт «Серце України»

Згідно з історичними відомостями, ще у 62 році до н.е. цар Коммагени Антіох I Теос з вірменської династії Єрвандидів звів на вершині цієї гори гробницю-святилище, оточену величезними статуями заввишки 8-9 метрів. В центрі гробниці розташований курган з невеликих каменів.

Краї скелястої вершини, на якій знаходиться гробниця, з трьох сторін перетворені у великі тераси. Дві з них прикрашені п’ятьма величними сидячими статуями Зевса, Аполлона, Геркулеса і царя Антіоха.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *