Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
МКІП включило замок Радзивілів XVI ст. в селищі Олика на Волині до списку президентської програми «Велика реставрація». Вже цього року на ремонт замку виділили 10 млн грн.


Про це у Фейсбуці повідомив голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

«Олицький замок включено у бюджетне фінансування! Нам спільними зусиллями вдалося досягти успішного результату, який відстоювали на усіх рівнях державної влади. Вже в цьому році виділено перші 10 млн на реставрацію замку Радзивілів. Це – початок грандіозного проєкту, що перетворить Олику на міжнародний історико-культурний центр», – написав Недопад.

Читати  Київ порадує гастротуристiв новою унікальною стравою – Kyiv Pie

Як повідомила дослідниця та історик Тетяна Яцечко-Блаженко, Олицький замок на Волині має в майбутньому стати одним із головних туристичних магнітів України, оскільки має цікаву та давню історію.

«Перша писемна згадка про Олику відома з 1149 р. Проте знаємо із археологічних знахідок, що життя тут вирувало набагато раніше. Історія Олики ще вимагає ґрунтовних досліджень науковців. Адже її сторінка, яка пов’язана із українськими шляхетськими родами довгий час стиралась, і тому вимагає пошуків документів. З XVI ст. літопис Олики тісно пов’язаний із родиною Радзивілів. У 1544 р. титул Радзивілів почав звучати як «князь на Олиці», що свідчить про те, що на цей час поселення вже стало містом. А за 20 років Олика отримала магдебурзьке право», – розповіла Яцечко-Блаженко.

Читати  Qatar Airways дозволила клієнтам повертати або обмінювати квитки без штрафів та доплат

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *