Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Археологи, які досліджують знайдений нещодавно біля Новоолександрівки на Дніпропетровщині курган з унікальним мегалітичним комплексом, проводять для охочих освітні екскурсії. За два тижні їх відвідали понад дві тисячі осіб.


Про це під час прямого включення на пресзаході Спілки археологів України в Києві розповів начальник Дніпровської експедиції “Охоронної археологічної служби України” Інституту археології НАН Дмитро Тесленко.

“Багато людей цікавляться нашою діяльністю. Тому ми започаткували екскурсії вихідними. Упродовж двох тижнів до нас завітало понад 2 тис. людей. Тобто цей кромлех вже став туристичним об’єктом”, – зазначив Тесленко.

Читати  Занзібар чи Мальдіви: маловідома локація в Україні нагадує іноземний курорт

Втім, за словами археолога, найближчими вихідними екскурсії навряд чи зможуть відбутися через зливи, які вже кілька днів не дають змогу проводити дослідницькі роботи.

У подальшому ділянку навколо кромлеха планують перетворити на рекреаційну зону. Археолог наголосив, що, попри звинувачення деяких представників місцевої громадськості, забудовник, якому належить ця територія, не збирається руйнувати курган, розуміючи його історичну і культурну цінність.

Читати  Денис Шмигаль пояснив, чому Буковель продовжує роботу в "червоній" зоні карантину

Тесленко зазначив, що розкопки кургану біля села Новоолександрівка археологи почали 5 квітня і зараз наближаються до центральної частини цього насипу. Встановили, що курган почав створюватися ще в енеоліті, він є сучасником трипільської культури. Саме в той час було створено унікальну конструкцію навколо центральної частини насипу – кромлех із вертикально вкопаних брил. Далі, вже в бронзовому віці, курган добудували і, за припущеннями дослідників, він сягав 12-14 м заввишки. Наприкінці 3 тисячоліття до н.е. будівництво кургану припинилося. Тобто він добудовувався близько тисячі років, назагал у ньому нарахували від енеоліту близько 11 будівельних періодів. Кілька разів там були поховані представники народу, який мешкав на цій території у пізньому бронзовому віці. Зараз його розкопують вручну, наближаючись до основного поховання чи поховань.

Читати  У Єгипті знайшли загадкову мумію тварини, яка змінює уявлення про цивілізацію

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *