Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Побачити казку із фільму “Гаррі Поттер” на власні очі мріє кожна дитина. І це реально у таємничій та прекрасній Шотландії. Віадук Гленфіннан – легендарна дорога в Гоґвортс.Гленфіннан – залізничний віадук на лінії Вест-Гайленд у Гленфіннан, Лохабер, Гайленд, Шотландія, на дільниці між Форт-Вільям і Маллейг. Він розташований в долині Гленфіннан між двома горами, що біля прісноводного озера Лох-Шив. Його площа становить 19,3 кілометра, а максимальна глибина – 128 метрів. Озеро має льодовикове походження. Максимальна довжина близько 28 кілометрів, за цим показником Лох-Шив займає четверте місце серед озер Шотландії.

Читати  Україна підписала угоду про безвіз із екзотичною острівною країною

З історії віадуку

Ця споруда з’явилася в 1901 році й мало не зникла декілька десятиліть тому. Віадук з 21 бетонної арки, заввишки 30 метрів будувався протягом 4 років і став своєрідним проривом в шотландській інженерній справі та архітектурі. На час зведення він був найбільшою бетонною безарматурною спорудою у світі.Спорудження віадуку мало вирішальне значення для економіки регіону, що особливо потерпало після депортації шотландських верховинців на початку ХІХ сторіччя. У 90-х ця залізнична гілка втратила свою актуальність і її збиралися закрити, поки Гленфіннан не відвідав юний чарівник Гаррі Поттер на Гоґвортс Експресі.

Читати  Зі Львова до Берліна тепер можна доїхати поїздом. Розклад. Вартість

Гленфіннан сьогодні

Відтоді фанати поттеріани із задоволенням обмилували колись забутий залізничний маршрут. І тепер, щоб проїхатися на точній копії Гоґвортс Експресу потрібно купувати квитки за кілька тижнів.

Однак, місцеві жителі дуже скептично ставляться до перетворення віадука в кінопам’ятку. Вони наполягають, що міст з’явився тут задовго до історії про Гаррі Поттера і буде не менш прекрасний, коли популярність книг і фільму піде на спад. Але особливо їх тішить той факт, що віадук Гленфіннан надрукований на 10-фунтовій банкноті банку Шотландії.

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *