Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Коли пандемія коронавірусу COVID-19 завершиться і що буде далі? Вчені з усього світу роблять прогнози.

Коронавірус охопив всі континенти, всі країни Європи і всі штати США. По всьому світу вводяться жорсткі карантинні заходи. Тепер вчені гадають, а скільки ж це все триватиме?Британський прогноз

Епідемія коронавірусу у Великобританії триватиме до наступної весни і може призвести до госпіталізації 7,9 мільйона осіб, пише The Guardian, посилаючись на секретний звіт для високопоставлених чиновників британської Національної служби охорони здоров’я (NHS).

“Це перший документ, в якому керівники охорони здоров’я, які займаються цим вірусом, визнали, нібито очікують його поширення ще 12 місяців, що призведе до величезної додаткового навантаження на і без того перевантажену NHS”, – йдеться в статті.

Документ свідчить про те, що керівники охорони здоров’я готуються до того, що за цей час 80% британців заразиться коронавірусом.

Професор Кріс Вітт, головний медичний радник уряду, раніше описав цю цифру як найгірший сценарій і припустив, що реальне число виявиться меншим від цього. Проте, звіт прояснює, що чотирьох з п’яти громадян “очікує” зараження вірусом.

“Очікується, що до 80% населення буде інфіковано Covid-19 протягом наступних 12 місяців, і до 15% (7,9 млн. осіб) може знадобитися госпіталізація”, – йдеться в документі.

Читати  На Херсонщині ремонтують дорогу до Чорного та Азовського морів

Також повідомляється, що, приблизно, 500 000 з 5 мільйонів осіб, які вважаються життєво важливими, оскільки вони працюють “в основних службах і критично важливій інфраструктурі”, можуть захворіти в будь-який час протягом місячного піку епідемії. У ці 5 мільйонів входять 1 мільйон співробітників NHS і 1,5 мільйона осіб у сфері соціальної допомоги.

Документ також вказує, що Служба охорони здоров’я не може впоратися з великою кількістю людей із симптомами, які необхідно перевірити, бо лабораторії знаходяться “під значним тиском”.

Відтепер тільки дуже тяжко хворі, які вже знаходяться в лікарні і люди в будинках для людей похилого віку та в’язницях, де був виявлений коронавірус, проходитимуть тестування.

Служби тестування знаходяться в такому напруженні, що навіть співробітники NHS не будуть піддані перевірці, незважаючи на їх ключову роль і ризик передачі вірусу пацієнтам.

Документ був складений групою із забезпечення готовності і реагування в надзвичайних ситуаціях і схвалений як достовірний доктором Сьюзан Хопкінс, провідною посадовою особою, що займається спалахом коронавірусу в Британії. Він був переданий керівникам лікарень і старшим лікарям в Національній службі охорони здоров’я.

Читати  Буйного пасажира літака оштрафували на 52,5 тисячі доларів через його "слухняні" дії

Німецький прогноз

Глава громадської охорони здоров’я Німеччини заявив, що пандемія коронавірусу може зайняти до двох років, в залежності від того, коли буде розроблена вакцина проти інфекції, повідомляє Reuters.

Президент Інституту Роберта Коха Лотар Вілер вважає, що від пандемії постраждають 60 – 70% населення планети. При цьому, більшість людей зможуть одужати і в них з’явиться імунітет. Пом’якшити такий прогноз зможе тільки винайдення вакцини.

Американський прогноз

Американський професор-епідеміолог Джастін Лесслер прогнозує, що Covid-2019 не зникне, але сотень смертей щодня, як зараз, не буде, адже вкорінені захворювання поводяться інакше, ніж нові.

Вчений заспокоює, що після пандемії настане час, коли життя нормалізується: завдяки вакцині або імунітету до цього вірусу.

Лесслер звертає увагу, що після першої хвилі вразливих людей стане менше, тобто, менше і потенційних жертв вірусу. А значить, буде меншим і відсоток населення, який він атакуватиме.

Однак ця перша хвиля може бути довгою і болісною. Вчений припускає, що тільки в США вона призведе до 1,7 мільйона госпіталізацій і 170 000 смертей. Це в 5-10 разів більше, ніж річні наслідки грипу.

Читати  Кінь літає економ-класом в США, і закон на його боці

Інший експерт, колишній директор Центру з контролю і профілактики захворювань США Том Фріден, вважає, що кількість постраждалих може сильно варіюватися. Поганим, але неправдоподібним варіантом він називає мільйон загиблих у Штатах.

Все залежить від вакцини

Епідеміолог Ніл Фергюсон чекає, що епідемія може тривати рік-півтора. У вже згадуваному керівництві CDC для епідемії зі схожою летальністю і заразністю йдеться про три місяці карантинних заходів (йдеться про пандемічний грип, а не коронавірусні інфекції, але в епідеміологічному плані захворювання дуже схожі).

Швидше за все, якщо інфекцію вдасться стримати так, як це сталося в Китаї, карантинні заходи будуть поступово слабшати, а медики при цьому контролюватимуть швидкість виникнення нових випадків і при загрозі нового спалаху знову повернуть найжорсткіші карантинні заходи.

Якщо нова інфекція володіє тим же сезонним характером, що і відомі легкі коронавірусні захворювання, то влітку можна очікувати зниження швидкості росту нових випадків – однак розробити, протестувати і поширити вакцину до початку осені буде дуже складно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *