Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
У Чернівецькій області восени проведуть триденний фестиваль до відзначення 400-річчя Хотинської битви, де відтворять тогочасні бої за участі гостей із Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Туреччини.


Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація.

“Відтворення боїв, вогняне шоу, пісочна анімація та різноманітні фотозони – так відзначатимуть 400-річчя Хотинської битви. Із цієї нагоди восени проведуть триденний фестиваль. На нього запросили гостей із 5 країн – Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Туреччини”, – йдеться у повідомленні.

Читати  Фахівці назвали найпопулярніший у туристів авіамаршрут 2020 року

Наразі організаційний комітет працює над створенням загальної концепції заходу.

“Святкування передбачає реконструкцію історичних подій. Так, у державному історико-архітектурному заповіднику “Хотинська фортеця” відтворять битви, які відбувалися у 1621 році”, – додали в ОДА.

Фестиваль проходитиме на декількох локаціях, зокрема, реконструктори пройдуть середмістям факельною ходою. Завершену концепцію святкування презентують наприкінці липня.

Як повідомлялося, в межах програми Президента “Велика реставрація” на території Хотинської фортеці цьогоріч проведуть реставраційний ремонт під’їзного мосту, укріплять підпірну стіну замку та здійснять ще низку ремонтно-реставраційних робіт.

Читати  10 місць Праги, які варто відвідати

Битва під Хотином між об’єднаними силами Речі Посполитої і українського козацтва під проводом Петра Сагайдачного з одного боку та військом Османської імперії з іншого тривала з 2 вересня до 3 жовтня 1621 року. Вона стала завершальним етапом Хотинської війни 1620-1621 років – воєнного протистояння між султанською Туреччиною і Річчю Посполитою.

Польське військо (майже 31 тисяча вояків) зупинилося під Хотином. На допомогу йому прибуло козацьке військо (понад 14 тисяч осіб), у складі якого був і загін під проводом Петра Сагайдачного.

Читати  Австрійська ÖBB тестуватиме водневий поїзд Alstom

Жорстокі бої під Хотином тривали майже місяць, але завдяки козакам поляки вистояли. Зазнавши поразки, османський султан Осман II був змушений припинити війну.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *