Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Чорнобильську зону планують трансформувати в так звану Зону відродження, і зробити з неї ще один “туристичний магніт” України.

Про це в програмі “Официальный разговор” телеканалу “Дом” розповіла глава Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.Один із кроків на шляху до цієї мети — консервація пам’яток, які є в Зоні відчуження. Також планується внести певну частину об’єктів до списку спадщини ЮНЕСКО.

Читати  Обід на орбіті: Disney World відкриває космічний ресторан

Над розвитком Зони відчуження, за словами Олеськів, сьогодні активно працюють Міністерство культури і інформаційної політики, Міністерство захисту навколишнього середовища, а також Державне агентство управління зоною відчуження та Державне агентство розвитку туризму.

“У такому чотирикутнику ми працюємо разом над новими наративами, якими потрібно наситити тури і нашу комунікацію про Чорнобиль. Друге — це реставрація. Точніше, консервація пам’яток, які є в Зоні відчуження. Їх поглинає природа. Деякі об’єкти важливо зберегти, оскільки природним чином вони будуть руйнуватися. Цим займається профільний заступник міністра культури і інформаційної політики. Над тим, щоб занести частину об’єктів до списку спадщини ЮНЕСКО і далі їх зберігати, консервувати як нашу спадщину”, — розповіла Олеськів.

Читати  Як кадр з фантастичного фільму: приголомшливий діамантовий пляж в Ісландії

Також зараз разом з туроператорами вивчається питання розширення цільової аудиторії. Поки найбільше Зона відчуження як туристичний об’єкт цікавить молодь.

“На нашу думку, важливо працювати зі старшою аудиторією, яка цікавиться питаннями Холодної війни, історією Радянського Союзу, тоталітаризму тощо, і намагатися достукатися до них. Попрацювати з міфами, що там небезпечно і дуже багато радіації. Розповісти, що в межах туристичних маршрутів перебувати там абсолютно безпечно”, — зазначила експерт.

Читати  Життя в казці: фото найкращих маленьких містечок на планеті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *