Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
На Прикарпатті за 11 місяців зібрали рекордні понад 10 мільйонів гривень туристичного збору, що удвічі більше ніж торік.

Про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.«Туристичний збір у нас майже удвічі більший, ніж торік. За 11 місяців – це понад 10 млн гривень. Для нашої області це велика цифра. Торік вона становила 5,6 млн гривень», – зазначив Передерко.

За його словами, Івано-Франківську область 2021 року відвідали понад 2 млн туристів та екскурсантів. Утім, більш точну цифру посадовці обіцяють озвучити пізніше, керуючись даними одного з мобільних операторів. Поки констатують, що найбільше туристів їдуть відпочивати на Прикарпаття із сусідніх регіонів, Києва, Одеської та Дніпропетровської областей.

Читати  Названі найщасливіші країни світу: серед них є і Україна – рейтинг

Віталій Передерко зауважив, що цьогоріч COVID-19 не вплинув на бажання українців відпочивати в Карпатах. Однак його таки коригували карантинні обмеження. Якщо взимку туристи надавали перевагу відпочинку на Буковелі, то влітку їхній вибір зупинявся частіше на курортному Яремче, а також Бойківщині та Дністровському каньйоні. Тут поки працюють небагато закладів, які сплачують туристичний збір.

«Дністровський каньйон – це відкритий простір, там немає пропускної системи, а тому облікувати туристів майже неможливо. Але ми точно знаємо, що їх було більше, бо турфірми отримали багато замовлень на сплави Дністром», – додав Передерко.

Читати  36 мільйонів гривень: у Австралії продають унікальний будинок з бульбашок

Він зауважив, що на Бойківщині активно працює кластер «Бойківський колорит», який пропонує гостям і активний туризм, і сільський, і гастрономічний, і етнографічний. Однак ресурс для розвитку тут великий.

«Через Вишківський перевал зараз зробили дорогу. І тепер завдання для бойківських громад – створювати туристичні продукти, які б затримали туристів. Природа там ідеальна для відпочинку, а ось причин для приїзду поки недостатньо», – вважає Передерко.

Він каже, що вже звернувся до бойківських громад із пропозицією зробити єдиний мандрівний фестиваль, як це є на Гуцульщині. Бо, коли кожне село робить свій фест, зазначає посадовець, то часто спостерігають чималу витрату коштів і низьку відвідуваність туристів.

Читати  У Вінниці відкрилася виставка раритетних фотоапаратів

Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер, розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Його загальна довжина становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце серед найбільших каньйонів не лише України, а й Європи. Дністровський каньйон, згідно з рішенням всеукраїнського інтернет-опитування, оголошеного 26 серпня 2008 року, визнаний одним із 7 природних чудес України.

Вишківський перевал – один із перевалів в Українських Карпатах. Розташований у південно-західній частині Ґорґанів, на вододілі річок Свічі та її притоки Мизунки. Висота над рівнем моря – 931 м (за іншими даними — 988 м).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *