Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Артоб’єкт «Серце України» збудують у географічному центрі України біля села Мар’янівка Черкаської області. Його відкриють у переддень 30-ї річниці Незалежності України.


Про це повідомив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко під час туристичного форуму 23 липня.

За його словами, артоб’єкт символічно поєднає всі області України. Вони представлені тут у формі пари крил, прикрашених автентичним місцевим орнаментом кожного регіону. У центрі майданчика – серце під склом.

«Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе. Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині Географічний центр України: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля. Тому ми вирішили створити там унікальний артоб’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється», – зауважив Скічко.

Читати  У Франції скасують тести для однієї категорії туристів

Він додав, що артоб’єкт зводять на Черкащині без бюджетних грошей.

«Приємно, що знайшлося багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю. Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату. Працюючи над цим проєктом, ми особливу увагу приділили питанню інклюзії. «Серце України» без бар’єрів. Там буде тактильна навігація та мапа, аудіогід і решта потрібного. Черкащина серед перших приєдналась до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Я сподіваюся, що «Серце України» стане справжнім туристичним «магнітом», – наголосив Скічко.

Читати  Вигода з катаклізму: на Канарах хочуть зробити активний вулкан туристичною пам'яткою

Поруч із артоб’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стяга – 9 на 13 метрів.

Географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.

Читати  Дегустація вин і одеської кухні на висоті 10 000 метрів: вартість спецрейсу МАУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *