Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Артоб’єкт «Серце України» збудують у географічному центрі України біля села Мар’янівка Черкаської області. Його відкриють у переддень 30-ї річниці Незалежності України.


Про це повідомив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко під час туристичного форуму 23 липня.

За його словами, артоб’єкт символічно поєднає всі області України. Вони представлені тут у формі пари крил, прикрашених автентичним місцевим орнаментом кожного регіону. У центрі майданчика – серце під склом.

«Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе. Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині Географічний центр України: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля. Тому ми вирішили створити там унікальний артоб’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється», – зауважив Скічко.

Читати  Як у подорожі не заразитися коронавірусом: поради ВООЗ

Він додав, що артоб’єкт зводять на Черкащині без бюджетних грошей.

«Приємно, що знайшлося багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю. Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату. Працюючи над цим проєктом, ми особливу увагу приділили питанню інклюзії. «Серце України» без бар’єрів. Там буде тактильна навігація та мапа, аудіогід і решта потрібного. Черкащина серед перших приєдналась до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Я сподіваюся, що «Серце України» стане справжнім туристичним «магнітом», – наголосив Скічко.

Читати  МАУ скоротила програму літнього сезону 2021: які напрямки залишилися

Поруч із артоб’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стяга – 9 на 13 метрів.

Географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.

Читати  З Києва чи Одеси у майже будь-яку точку світу: МАУ відкриває рейси до Америки та Азії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *