Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
На Прикарпатті, у селі Буківна, науковці взялися за створення археологічного заповідника та Центру археологічної інтерпретації «Биковен», де кожний турист зможе себе відчути археологом.


Про це розповів директор Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича Михайло Ковтун.

«Ми об’єднуємо всі наші зусилля для створення археологічного заповідника і Центру археологічної інтерпретації «Биковен» у селі Буківна. Ідея полягає у створенні на цій території об’єктів малої архітектурної форми у середньовічному стилі, біля яких туристи  зможуть відчути себе у ролі археолога, під наглядом науковців проводити археологічні дослідження. Центр буде в загальному музеї, тому ті експонати, які знайдуть туристи,   помістять у цей музей з прізвищами пошуковців. Це буде свого роду інтерпретація, як популяризувати серед туристів працю археологів», – розповів Ковтун.

Читати  ЄС залишив Україну в переліку безпечних країн для подорожей

За його словами, на території села Буківна нині є 77 пам’яток археології. Серед них – Буківнянське городище (пам’ятка археології національного значення) – один із найбільших міських комплексів Середнього Подністров’я, розташований на високому правому березі Дністра. Перші укріплення тут були побудовані ще за часів трипільської культури. Саме тут, за літописами, розташовувалося місто Биковен. У 1980-х роках тут виявили 192 об’єкти житлового господарського і ремісничого призначення, з них – 60 житлових споруд Х-ХІІІ ст., досліджені залишки дерев’яного храму і 72 поховання.

Читати  Стюардеса детально розповіла, які чотири місця на борту літака вибирати найкраще

«На території села Буківна ми хочемо розмістити середньовічне житло у дерев’яному стилі, викласти бруківку, зробити місце для загальної ватри, де будуть проводити фестивалі, різні майстер-класи, зокрема керамічні, пов’язані з трипільською культурою, бо Биковен починалося з трипільських часів. Має бути оглядова вежа, в’їзна брама», – зазначив директор Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича.

Читати  "Зайцем" майже 11 годин: чоловік вигадав екстремальний спосіб долетіти з Африки до Нідерландів

Він додав, що наразі науковці шукають архітекторів та істориків для реалізації своєї ідеї. На його переконання, Центр археологічної інтерпретації «Биковен» дасть можливість створити нові робочі місця і навчить місцевих мешканців правильно використовувати потенціал території.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *