Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Мальдіви можуть зникнути до кінця XXI століття, запевняють вчені. Але це саме стосується не лише цих островів, а й кількох інших націй, які під великою загрозою. Клімат змінюється, рівень моря підіймається все вище і вже скоро океан може поховати їх під хвилями.Мальдіви: туристичний рай під загрозою

Республіка Мальдівські острови, яка у багатьох асоціюється з райським відпочинком у віллі біля моря, може зникнути та піти на дно. “Якщо так продовжиться, ми не виживемо”, – про таку перспективу до 2100 року заявила міністерка технологій, навколишнього середовища та зміни клімату Амінат Шауна.

Загроза для раю

80% мальдівських островів знаходяться лише у метрі над рівнем моря. Це робить їх особливо вразливими перед його неминучим зростанням. 97% островів повідомляли про ерозію, 90% – про затоплення, 64% – про серйозну ерозію.

Читати  Українська SkyUp Airlines відкрила продаж квитків за 14 європейськими маршрутами з вильотом із Києва

“Така ситуація загрожує “нашому прибутку, харчуванню та виживанню”, – сказала Шауна.

Через якихось 20 років на Мальдівах може не бути коралових рифів (250 видів коралів та 2000 видів риб!), а вода в криницях стає все солонішою. Шторми, як і повсюди – сильнішими. 10 років тому, згадують місцеві, дощі йшли лише влітку. Тепер – в будь-який час і ще й з повенями. На 2020 рік, 60-70% рифів вже було знищено. Рифи дають притулок рибам та є першою лінією оборони при циклонах.

Читати  США впускатимуть іноземців, щеплених різними вакцинами проти коронавірусу

Мальдіви запровадили кілька програм для адаптації до змін клімату. Це і захист узбережжя, громадські програми для підвищення стійкості. “Якщо ми зможемо це зробити, то і світ зможе це зробити”, – впевнена чиновниця. “Ми хочемо взяти участь у цих зусиллях з пом’якшення наслідків”, – додала вона.

Країна оголосила про цілі скоротити шкідливі викиди на 26% і дійти нульових викидів до 2030 року. Також там діє програма “Трьох R: reduce, reuse, recycle” (зменшити, повторно використати, переробити – 24). Це ще називається “кругова економіка”. Багато курортів залучають для цього навіть іноземних туристів.

Ті, ресурси, які в інших місцях викидають, на Мальдівах все одно збирають, бо дотримуються безвідходності. Дерева та метал, наприклад, йдуть на огорожі та меблі. Воду переробляють, біологічні відходи – гній для землі. “Скоро острів Худуранфуші буде зовсім без пластику”, – кажуть місцеві працівники.

Читати  Туристична виставка UITT відкрилася в Києві "з третьої спроби"

Але якщо основні порушники не змінять підходу, великих зусиль буде замало, щоб їх врятувати від зникнення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *