Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Палац у невеликому селі, став туристичним “магнітом”

В Україні досить багато невеликих населених пунктів, які стають туристичними “магнітами” завдяки єдиному пам’ятнику архітектури, який у ньому зберігся.Одна з таких локацій – невелике село Самчики в Хмельницькій області. Воно відоме серед туристів завдяки тому, що тут знаходиться палац 18 століття – досить нетиповий пам’ятник, як для населеного пункту, в якому проживає трохи більше 1600 людей.

Палацово-парковий ансамбль з цікавою історією

Головна місцева визначна пам’ятка – палацово-парковий ансамбль “Самчики”, який часто називають “українським Версалем”. Садиба добре збереглася, тут також є єдиний в країні парк у французькому стилі.

Комплекс має статус державного історико-культурного заповідника. На початку 18 століття це маєток отримав у володіння Януш Хоєцький, який у 1725-му створив собі резиденцію на березі річки Случ.

Читати  На Буковині відкрили нову екологічну стежку із зонами відпочинку

Наступним власником маєтку був полковник і гайсинський староста Петро Чечель (1754-1843). Вважається, що саме в цей період маєток набув того вигляду, який ми знаємо сьогодні: був споруджений сам палац, два флігелі, в’їзні ворота, оранжереї та стайні. Також Чечель провів масштабну реконструкцію парку.

Головна “родзинка” палацу – оригінальна анфілада залів, прикрашених паркетами, ліпниною та розписами, які нерідко приписують авторству Врубеля.

В самому палаці туристам показують Римський зал, Японський кабінет – єдину збережену кімнату з таким інтер’єром в країні. Також тут можна прогулятися по “саду в стінах” – парку, працювати над створенням якого запросили відомого ландшафтного архітектора Діонісія МакКлера, ірландця за походженням.

Читати  Популярний тропічний острів планує відкритися для іноземних туристів

Чому варто відвідати це місце під час вікенду

Нещодавно в Самчиках побувала гід-екскурсовод і власниця туристичного агентства “Tasty travel” Дар’я Сапожнікова. Про свою поїздку вона детально розповіла на сторінці в Facebook.

Головна визначна пам’ятка цього місця – це садиба в стилі класицизму. Часто її називають “міні-Версалем”. Станом на сьогодні вона збереглася у відносно непоганому стані, відзначає гід.

“Самчики – садиба, яка відмінно збереглася. Попри те, що в радянський час тут діяла лікарня, і якийсь час – школа. І школярі відколювали шматочки від ліпнини й використовували їх замість крейди”, – розповідає Дар’я.

“У садибі влаштовували знатні бали. На петербурзький манер, не можна було приходити на бал двічі в одному одязі. Для цього внизу вбрання ставили червону печатку. Їли й пили в окремій їдальні. Вечір закінчувався феєрверками біля озера і катаннями на човнах”, – додає вона.

Читати  8 місць, які варто відвідати в Будапешті

На території історико-культурного комплексу зберігся китайський будиночок, який навіть виконував функцію холодильника. Зараз у ньому розташована картинна галерея. Також добре збереглися житлові приміщення палацу Чечелів початку 18 століття.

У Самчиках бував і Лев Толстой, відвідуючи свого приятеля – одного з власників маєтку Олександра Угрімова.

Графік роботи та ціна за вхід

Державний історико-культурний заповідник “Самчики”.

Адреса: Україна, с. Самчики, Старокостянтинівський район, Хмельницька область. Тел.: 8 (03854) 44214.

Автодорога Н-03 Чернівці – Житомир (за 12 кілометрів від Старокостянтинова).

Графік роботи. З понеділка по суботу – з 8.00 до 17.00, у неділю – з 10.00 до 18.00.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *