Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

У храмовому комплексі Бубастеум в Саккарі археологи виявили унікальну гробницю жерця, який служив при третьому фараоні П’ятої династії — Неферіркара.Однак під час розкопок вони також знайшли шахту, заповнену муміфікованими кішками. Вважається, що всі вони були принесені в жертву богині Бастет.

Однак одна з них спантеличила вчених. “Як і будь-яка людина, я бачив котів різних розмірів. Але настільки величезного я ніколи не зустрічав. Нам довелося вивчити останки, щоб зрозуміти, що це таке”, – розповів один з членів команди Ахмет Мансур.

“Вперше в історії муміфікації у нас в Саккарі з’явився лев. Муміфікований лев. Це просто неймовірно, тому що у нас є свідчення про “левові катакомби”, і ми роками шукали їх”, — розповіла професор єгиптології Саліме Ікрам.

“Тепер логічно думати, що одним з таких місць є Бубастеум. Просто приголомшливо знати, який внесок цей лев може внести в розуміння давньоєгипетської культури, економіки, релігії”, – додала фахівець.

Читати  Топ-5 країн світу, які є найменшими за площею

Пізніше аналіз підтвердив, що мова дійсно йде про левеня, яке жило приблизно в 600 р. до н. е.

“Це змінює наші уявлення про те, як стародавні єгиптяни взаємодіяли з дикими тваринами, як вони їх розводили, поклонялися їм і приносили в жертву”, – підсумувала Ікрам.

 

Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *