Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
У Сумській області незабаром з’явиться агротуристичний кластер “Слобожанське коноплярство”, який має стати візитівкою і одним із “магнітів” регіону.


Про це повідомила пресслужба Сумської обласної ради.

“Наразі на Сумщині триває процес створення агротуристичного кластеру “Слобожанське коноплярство”. Відповідний проєкт за результатами конкурсного відбору Міністерства розвитку громад та територій України став переможцем та отримав фінансування з державного бюджету України розміром понад 14 млн грн”, – ідеться у повідомлені.

Читати  Апокаліптичний пейзаж: гірськолижні курорти накрило піском із Сахари

Зазначається, що один із напрямків проєкту – це популяризація виробництва та споживання продуктів із конопель.

За інформацією згаданого міністерства, проєкт ставить за мету відродження вікових традицій Слобожанщини та впровадження сучасних наукових досягнень у вирощування технічних конопель, їхнього перероблення, а також використання конопляних продуктів у харчуванні та побуті. Серед конкретних цілей – розширення площ під технічними коноплями, забезпечення цієї культури переробленням, будівництво етномузею коноплярства, створення об’єктів для розвитку сільського/гастрономічного туризму тощо.

Читати  Зробити двигун тихіше: стюардеса розповіла про дивні прохання пасажирів

За словами директора Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ Віктора Кабанця, сьогодні на Сумщині відроджуються вітчизняні традиції вирощування ненаркотичних конопель. Посівні площі під культурою цього року, як порівняти з минулим, збільшені на 70% і становлять 412 га. З конопель в області виробляють насіння для переробки, продукти харчування, текстиль, іншу продукцію.

Читати  Мистецтво онлайн: Google зібрав віртуальні тури по різним країнам

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *