Інтерв’юер Юрій Дудь поспілкувався з мандрівником Антоном Птушкіним. Розмова була незвична – вони подолали маршрут Лікійської стежки. Що з цього вийшло – читайте далі.
Шо таке Лікійська стежка
Розташована на південному заході Туреччини. Протяжність маршруту сягає близько 540 кілометрів, тому його ділять на три частини: Західну, Центральну та Східну. Кожна з них має свої особливості.
Вперше описала дорогу американка Кейт Клоу в 200 році в своїй книжці-путівнику «Лікійська стежка. Перший пішохідний маршрут в Туреччині». Вона жила в Анталії та захоплювалася античною історією, природою та трекінгом. А у книзі описала маршрут по днях, природу та цікаві місця.
Відправлятися у похід можна майже весь рік, окрім літа, через високу температуру. Цей піший маршрут є одним з найпопулярніших у світі, тому обдуманий до деталей. Наприклад, є спеціальні позначки на деревах чи каменях.
Частини маршруту
Західна
Фетхіє – Олюденіз – Фаралія – Алинча – Бель – Патара – Калкан – Каш – Гелідонія
Починається від міста Фетхіє. Тут є арка, яка показує початок маршруту. Загалом це найлегша частина маршруту, тому що високогірних ділянок та перепади висоти невеликі.
Центральна
Фініке – Белос – Демре – Учагиз – Кекова – Аперлае – Аполонія – Каш
Тягнеться від міста Фініке до міста Каш. Це складна частина маршруту через перепади висот. Туристи побачать багато старих та цікавих міст, залишки древньої церкви Алакілісе та церкву-усипальницю Святого Миколая.
Східна
Гейнюк – гора Тахтали (2365 м) – Бейчік – Чірали – Адрасан – мис Гелідонія
Один з найпопулярніших напрямів маршруту, тому що знаходиться недалеко від Анталії. Умовно його ділять на гірський та приморський.
Починається у передмісті Гьойнюка і закінчується біля скелястий мису Гелідонія. Туристів під час подорожі очікують каньйони, водоспади, міста з древніми руїнами, гори, гранатові сади та ресторани зі свіжою фореллю.
Дудь та Птушкін на Лікійській стежці
Про спільну подорож блогери домовилися ще на початку 2020 року. Зустрілися вони в турецькому селищі Олюденіз на середземноморському узбережжі.