Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Автори проєкту Inclusive Travels in Ukraine за підтримки УКФ формують базу музейних закладів України з детальним описом умов для прийому відвідувачів з числа маломобільних груп.Близько тисячі музеїв України планують перевірити на доступність для маломобільних та інших груп відвідувачів ініціатори проєкту “Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України”. Як повідомив керівник проєкту Мар’ян Савка, метою проєкту є долучення маломобільних груп населення до культурного туризму в Україні.

“Ми створюємо сайт, який міститиме каталог музеїв України з можливістю фільтрації за різними ознаками інклюзивності. Для того, щоб, наприклад, людина на візку могла завчасно пересвідчитися, чи доступний їй для відвідування той чи інший музей, чи немає там бар’єрів для вільного пересування візочника. Також плануємо врахувати інші можливі особливі потреби відвідувачів: з порушеннями зору, слуху тощо”, – розповів Савка.

Читати  Ейфелеву вежу відкриють для відвідувачів у липні

За його словами, оцінка рівня доступності музеїв здійснюватиметься за методикою, яку спеціально для цього проєкту розробляють фахові експерти в галузі архітектурної доступності, просторової інклюзії та універсального дизайну відповідно до чинних державних будівельних норм та з урахуванням рекомендацій UNWTO. Зокрема, експертами проєкту є співзасновник студії універсального дизайну ORFO Володимир Висоцький та спеціалістка в галузі побудови доступного простору для вільного пересування осіб з інвалідністю, керівниця оргкомітету Міжнародного форуму інклюзивності у Чернівцях Марія Нікітіна.

Читати  Новий український лоу-кост Bees Airline отримав права на 29 маршрутів

“Зараз ми активно співпрацюємо з обласними державними адміністраціями у формуванні вичерпного каталогу музеїв усіх форм власності в усіх регіонах України. Далі буде телефонне опитування музейників за спеціальною анкетою, потім вибіркова перевірка наданої інформації волонтерами на місцях. Ця інформаційна база стане основою для наповнення сайту контентом. Сподіваємося, що цей проєкт допоможе звернути увагу суспільства на проблеми з доступністю закладів культури та зрештою посприяє підвищенню інклюзивності туризму в Україні”, – зазначила менеджерка проєкту Ксенія Вехетек.

Читати  На Фарерських островах зняли відео, на якому вода тече вгору

Розробники сподіваються, що первинна база об’єктів нараховуватиме близько тисячі музейних закладів з детальним описом умов для прийому відвідувачів з числа маломобільних груп на кожному об’єкті. Передбачається, що вебсайт матиме просту і зручну систему їх пошуку та відбору за різними ознаками інклюзивності та іншими параметрами. Дизайн вебсайту повинен мати можливість адаптації контенту до потреб людей з порушеннями зору відповідно до міжнародних стандартів доступності.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Ініціатори обіцяють презентувати результати своєї роботи вже у жовтні 2021 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *