Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Мармурове море поблизу узбережжя Стамбула практично повністю вкрилося товстим шаром слизу водоростей. Крім того, воно загрожує наблизитися до Чорного моря.Таке явище ще називають “морськими соплями”. Зараз експерти фіксують масову загибель риби і не виключають того, що це призведе до можливого спалаху захворювань, наприклад, холери.

Причина

За словами експертів з охорони навколишнього середовища, слизова речовина є результатом перевиробництва фітопланктону, спричиненого зміною клімату та скиданням побутових та промислових відходів.

Читати  Алею Скрябіна зі світломузичною інсталяцією відкриють в Києві

Сильно індустріалізоване море має особливу екосистему, оскільки перебуває в середині країни, проте необроблені відходи та сільськогосподарський стік виливаються прямо, викликаючи високий рівень азоту та фосфору.

Через цей слиз страждає рибальство й екосистема. Дайвери фіксують масову загибель риби і кажуть, що устриці, корали, морські зірки та губки повністю вкриваються згустками органічної речовини, часто зі смертельним наслідком. Тоді як потворна коричнева піна “викашлюється” на поверхню, як мокрота з хворих легень.

Читати  Худнемо правильно. Оздоровчий туризм

Розв’язання проблеми

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв врятувати море від проблеми морського слизу. Він звинуватив місцеву владу в поганому очищенні стічних вод з міст, зокрема зі Стамбула.

Своєю чергою, Міністр охорони навколишнього природного середовища Мурат Курум запевнив, що впродовж наступних трьох років забруднення буде зменшено, стічні води очищуватимуться ефективніше, а територія отримає статус захищеної.

Читати  За час карантину Лувр відвідала річна кількість віртуальних візитерів

Мустанфа Сарі, декан факультету морського права університету Бандирма Онєді Ейлюль, заявив, що попереджав про неминучий спалах слизу більш як рік тому, але ніхто не взяв цього до уваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *