Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
На Вінниччині стартує туристичний проєкт «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова».

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.«Цей проєкт започатковує створення в Україні першого повноцінного українського пішохідного маршруту за моделлю Шляху святого Якова (Camino de Santiago), який поєднає Вінницю та Кам’янець-Подільський історичною дорогою через Бар. Camino Podolico проляже завдовжки понад 250 кілометрів мальовничими та багатими на спадщину населеними пунктами Поділля: Вінниця – Селище – Гнівань – Демидівка – Браїлів – Жмеринка – Северинівка – Бар – Ялтушків – Віньківці – Зіньків – Маліївці – Дунаївці – Маків – Кам’янець-Подільський», – йдеться у повідомленні.

Читати  Лежать у крижаній воді: як розважаються туристи за Полярним колом

Згідно з повідомленням, проєкт реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму України.

«Культурно-туристичний маршрут Camino Podolico – проєкт, який не просто дасть змогу усім охочим пройти пішки або проїхати велосипедом 250 з лишком кілометрів, а й відпочити на тлі мальовничої природи й атмосферних сіл і містечок у садибах та економготелях, які створюють мешканці. Відповідно, такий туризм може бути вигідний не лише мандрівникам, а й місцевим, неабияк покращуючи економіку у громаді і спонукаючи туристів залишатися на ночівлю», – зазначив на презентації проєкту міський голова м. Бар Володимир Саволюк.

Читати  На Балі заарештували росіянина й українку за підроблені ПЛР-тести

За його словами, на всьому шляху багато історичних пам’яток, цікавих туристичних об’єктів та музеїв: це і палаци, і храми, й монастирі, і залишки фортець з мальовничими панорамами.

«Саме тому нам важливо промотувати наш історичний регіон у рамках Подільського шляху святого Якова як великого культурного маршруту», – додав Саволюк.

Зазначається, що наразі проєкт лише запускається, але у тестовому режимі мандрівникам вже доступні онлайн-довідник та трекінг. За цими матеріалами у перші мандрівки відправилися люди, які мають досвід паломництва оригінальним Camino de Santiago та зацікавилися новим для України форматом. Мандрівники на особистому досвіді випробовують розроблений шлях та місця для ночівлі у громадах. Вони діляться своїми враженнями у соцмережах з хештегом #CaminoPodolico, часто розповідають про те, де зупинилися на нічліг, якими стежками проходили та з ким познайомилися з місцевих.

Читати  У Бердянську розповіли, як розвиватимуть курортний потенціал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *