Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Експертиза металу має підтвердити, що артефакт походить з доби гетьманування Івана Мазепи.

Особисту печатку Івана Мазепи, яка підтверджує присвоєння гетьману титулу князя Священної Римської Імперії, вперше представили 8 жовтня в Національному заповіднику “Гетьманська столиця” у Батурині. Печатку знайшла російська дослідниця постаті Мазепи Тетяна Таїрова-Яковлєва в приватній колекції українського підприємця та мецената Олексія Шереметьєва, повідомляє “UA: Суспільне”.За словами дослідниці, власник колекції не здогадувався, що володіє артефактом, який доводить визнання української державності в світі.

Читати  Сідней скасовує карантин для вакцинованих

“Там є княжа корона, це дуже подібно до княжого герба, який мав Мазепа і я зрозуміла, що це особиста княжа печатка. Це абсолютно унікальна річ. Артефакт. Я знаю, що ця печатка була знайдена десь у воді, і, схоже, що вона залишилась там, коли Мазепа відступав від Полтави під час переправи через Дніпр”, – говорить Таїрова-Яковлєва.

Печаткою засвідчувався присвоєний гетьманові титул князя Священної Римської Імперії. Поруч із початкою виставляють копію документа із віденського архіву, в якому Мазепа просить про надання йому княжого титулу. Водночас досі вважалося, що диплома, який підтверджує княжий титул, Мазепа не отримав. Ймовірно, саме ця плутатина і спантеличувала істориків: ніхто з них не здогадувався, що Мазепа встиг зробити печатку за два роки до смерті.

Читати  В Івано-Франківську створять Музей «ідеальних» міст

“Ця печатка – підтвердження того, що він цим титулом користувався і замовив виготовлення печатки”, – говорить учена секретарка Національного заповідника “Гетьманська столиця” Наталія Саєнко.

Наразі триває експертиза металу печатки для підтвердження її автентичності. Жодного документа, який був би скріплений цією печаткою, допоки не знайшли.

Печатку Мазепи протягом місяця виставлятимуть у Батурині, а потім повернеться приватному колекціонерові Олексію Шереметьєву. Також на виставці представлена книга Тетяни Таїрової-Яковлєвої “Мазепа. Хроніка православного шляхтича. Руїна”.

Читати  Дмитро Комаров готує новий проєкт про подорожі Україною

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *