Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Народні депутати зареєстрували у парламенті законопроєкт №5808 “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для реалізації проєктів у сфері розвитку об’єктів культурного призначення та управління пам’ятками культурної спадщини в рамках державно-приватного партнерства”.


Текст проєкту закону, запропонованого парламентаріями  від фракції “Слуга народу” – головою Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микитою Потураєвим та його заступницею Євгенією Кравчук – оприлюднено на сайті парламенту.

Так, документом передбачається створення умов для розташування на територіях музеїв готелів та інших закладів гостинності, музейних крамниць, буфетів, кафе, інших пунктів громадського харчування, проведення мистецьких, культурно-освітніх заходів, гостьових місць для паркування автомобілів для комфортного відпочинку відвідувачів музеїв. Відкривати зазначені об’єкти матимуть приватні партнери.

Читати  Відпочинок майбутнього: як виглядатиме перший космічний готель

Проєктом закону визначається, що на стороні приватного партнера у договорі управління пам’яткою культурної спадщини, укладеному в межах державно-приватного партнерства, можуть виступати виключно юридичні особи, створені для здійснення державно-приватного партнерства.

“Договір, укладений у межах державно-приватного партнерства, затверджується Кабінетом Міністрів та укладається за умови погодження з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини щодо пам’яток національного значення або пам’яток культурної спадщини, розташованих на території історико-культурного заповідника державного значення, історико-культурної заповідної території; структурним підрозділом з охорони культурної спадщини органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міськими державними адміністраціями щодо пам’яток місцевого значення або пам’яток культурної спадщини, розташованих на території історико-культурного заповідника місцевого значення”, – йдеться у законопроєкті.

Читати  Заявки на присвоєння зірок подали 75 українських готельєрів – Олеськів

Зазначається, що істотними умовами договору управління пам’яткою культурної спадщини, укладеного у межах державно-приватного партнерства, зокрема, є перелік охоронних заходів щодо збереження такої пам’ятки культурної спадщини, передбачені охоронним  договором; зобов’язання приватного партнера щодо щорічного фінансування таких заходів упродовж строку дії договору.

Водночас договір може бути розірваний державним партнером у разі нездійснення приватним партнером упродовж року передбачених договором охоронних заходів щодо збереження пам’ятки культурної спадщини та їхнього нефінансування або у місячний термін на вимогу органу охорони культурної спадщини, який його погоджував, у випадку накладення таким органом на приватного партнера фінансових санкцій за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, зокрема тих вимог, що передбачені охоронним договором.

Читати  В Трускавці запрацювали санаторії та бази відпочинку

Очікується, що ухвалення законопроєкту та його реалізація дасть змогу забезпечити створення умов для безпосереднього збереження, підтримання у належному стані та розвитку об’єктів культурного призначення та культурної спадщини державної і комунальної форм власності із залученням приватних інвестицій через інструменти державно-приватного партнерства. Це допоможе перетворити такі місця на сучасні об’єкти, що надаватимуть широкий спектр культурних і туристичних послуг. У такий спосіб реалізація проєкту закону має створити нові робочі місця, збільшити потоки відвідувачів об’єктів культурного призначення та культурної спадщини й мати позитивний вплив на збільшення дохідної частини державного та місцевих бюджетів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *