Про це повідомляє пресслужба МКІП.
“Наша культурна спадщина поступово руйнується і не може чекати вічно. Вагатися і затягувати процес немає часу. Вже цього року завдяки “Великій реставрації” будуть проведені роботи на 22 об’єктах. Впевнений, це дасть змогу їм привернути увагу ще більшої кількості туристів і стати точками атракції, що сприятимуть економічному піднесенню відповідного міста чи регіону”, – прокоментував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Зазначається, що перелік проєктів, рекомендований експертною групою, визначили з урахуванням об’єктивності та повноти інформації, наданої у заявках, враховуючи розроблену науково-проєктну документацію з кошторисом видатків; дотримання принципу територіальності розташування пам’яток культурної спадщини; об’єктів – пам’яток культурної спадщини, на яких уже розпочато роботи з реставрації, консервації, ремонту, а також фінансування на поточний рік.
Як повідомляється, оголошення про початок другого відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, зокрема замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах у межах програми “Велика реставрація”, буде опубліковано на офіційному вебсайті МКІП.
Затверджений перелік проєктiв зі списку, які відповідно до рекомендації експертної групи будуть першочергово реалізовані в межах “Великої реставрації” в 2021 році.
Наразі МКІП працює над внесенням змін до законодавства, що дасть можливість об’єктам комунальної форми власності взяти участь у програмі “Велика реставрація”. МКІП переконане, що об’єкти комунальної форми власності зможуть взяти участь у другому відборі проєктів у межах програми.