Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Єгипетські піраміди

Єгипетські піраміди є однією з найбільших архітектурних пам’яток Стародавнього Єгипту, яка збереглась до наших днів. Їм понад 4 500 років. Піраміди Хеопса, Хефрена і Мікерина – найвідоміші серед них. Абсолютно неймовірним фактом є те, що піраміду Хеопса, яка є найбільшою пірамідою, будували лише 20 років. Піраміди побудовані з вражаючою точністю, що не може не дивувати, адже для зведення такої гігантської споруди знадобилось 2,5 мільйони величезних блоків, а сторони пірамід майже ідеально симетричні.Вавилонські висячі сади Семіраміди

Висячі сади Семіраміди у Вавилоні також належать до одного із семи чудес світу. Легенда каже, що ця грандіозна конструкція була створена, щоб потішити Амітіс, дружину царя Навуходоносора II, який і наказав її побудувати. Красу садів можна було вгледіти здалеку: вони неначе висіли у повітрі, що змушувало людей думати, що це лише міраж.

Також сади пов’язують з іменем іншої правительки – Семіраміди, хоча дата зведення не збігається з часом її правління. На жаль, до наших днів Висячі сади не збереглись, оскільки споруда завалилась під час повені.

Читати  Радіолокаційну станцію «Дуга» у Чорнобилі внесли до держреєстру пам’яток

Статуя Зевса в Олімпії

До наших часів про цю величну споруду дійшли лише спогади, але її масштаби просто вражають уяву самим лише описом! Створив скульптуру бога з ювелірною майстерністю давньогрецький скульптор Фідій, який жив у 5 столітті до н.е.

За легендою статуя Зевса виявилась настільки приголомшливою та прекрасною, що Фідій запитав, чи задоволений Зевс його роботою. І грім прокотився небом з такою силою, що підлога біля ніг статуї тріснула. Громовержець був у захваті.

Храм Артеміди в Ефесі

Ще одним шедевром античної архітектури та одним із семи чудес світу є храм Артеміди в Ефесі, який частково зберігся до наших часів, щоправда, лише у вигляді руїн. Артеміду дуже шанували в Ефесі, тому архітектор Херсифрон та потім його син Метаген, а згодом й інші архітектори того часу звели цілий храм, оздоблений найкращими скульпторами Стародавньої Греції, в якому знаходилась неймовірно велика статуя Артеміди.

Читати  5 помилок, яких часто припускаються мандрівники-початківці

Ефеський храм став центром політичного та культурного життя міста. За період свого існування храм переживав нелегкі часи, адже кілька разів його руйнували, а потім знову відновлювали. Сьогодні на місці храму залишились руїни з однією відновленою колоною.

Мавзолей у Галікарнасі

Мавзолей був побудований перським царем Мавзолом та його дружиною Артемісією. Мавзолей мав стати гробницею царя, яка б символізувала його всемогутність та багатство навіть після його смерті. Архітектор Піфей працював над створенням Мавзолею. Гробниця Мавзола сягала 60 метрів, а також у ній було три поверхи. На першому поверсі знаходились поховання царя та цариці, на другому – жертовний храм, а на третьому – статуї Мавзола та Артемісії, які через кілька століть знайшли археологи. Знахідки перевезли до Британського музею в Лондоні.

Колос Родоський

У Греції на вході у гавань острова Родос між 292 та 280 роками до н.е. була зведена гігантська статуя Геліоса, давньогрецького бога сонця, творцем якої став учень видатного давньогрецького скульптора пізньої класики Лісіппа, Харес із Лондоса. Вважається, що Геліос підняв острів з глибини, щоб люди могли присвятити йому це місце. Статуя була виготовлена з бронзи та металевого каркаса. Голова сонячного бога була прикрашена вінком із сонячних променів, які розходились. У лівій руці бог тримав Діоніса, бога родючих сил землі та виноробства, а у правій – виноградне гроно. Подивитись на цей витвір мистецтва з’їжджались мандрівники з усіх усюд.

Читати  У Львові відновлять сад Франка й водитимуть там екскурсії

На превеликий жаль, Колос Родоський проіснував лише 50 років: коліна статуї зруйнував землетрус, від чого вона завалилась.

Александрійський маяк

Єдине із семи чудес світу, яке не лише було надзвичайним елементом архітектури, але й виконувало практичну функцію. Маяк знаходився на острові Фарос (Александрія, Єгипет) та слугував вказівником для моряків, завдяки якому вони могли безпечно повернутись у Велику Гавань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *