Під час подорожі потрібно неодмінно куштувати місцеві страви та напої. Тільки так можна відчути справжній колорит та багату культуру країни.
-
Кебаб
В різних турецьких місцевостях є власні варіанти приготування кебабу. Найпопулярніший варіант – невеликі шматки баранини, які готують на шампурах. Зовні вони нагадують шашлик.
Також турки полюбляють дьонер-кебаб та дурум-кебаб. Це класична вулична їжа: м’ясо подають з овочами та соусом, загорнуте в лаваш або піту.
-
Турецький сніданок
Це своєрідний набір невеликих тарілок з різними наїдками: сиром, оливками, сосисками, хлібом, яйцями, медом, варенням, халвою тощо. З’їсти увесь турецький сніданок за раз майже нереально.
До їжі подають міцний чорний чай або каву, зварену в турці.
3.Мідьє долма
Цей делікатес характерний для прибережних районів. Особливо полюбляють його туристи, які вирушають до Стамбулу.
Мідьє долма – це мідії, які залишають в раковинах та начиняють рисом, горіхами, овочами, сухофруктами та спеціями.
-
Кокореч
Це м’ясна страва. Бараняче серце, нирки та легені дрібно ржуть і смажать на вугіллі разом з овочами й різними травами.
-
Лахмаджун
Ця страва нагадує піцу, однак має типовий турецький колорит. На тонкому коржі з тіста розкладають фарш, овочі та соус – найчастіше томатний.
Запечений лахмаджун заведено їсти, скрутивши у своєрідний рол.
6. Сочевичний суп
В цій країні ви знайдете страви із сочевиці усіх видів. Найбільше полюбляють червону. Для супу її варять з овочами, перетирають у пюре та прикрашають пластівцями гострого перцю.
-
Мезе
Ці турецькі закуски налічують безліч страв. Сюди входять сир, горіхи, долма, морепродукти, оливки, хумус, смажена шовковиця й чимало інших варіацій.
Закуски мезе подають на невеликих тарілках, їх заведено їсти з хлібом.
-
Кефте
Це маленькі пласкі котлетки з яловичини та баранини. Зазвичай кефте смажать на грилі.
-
Пахлава
Класичний турецький десерт. Для нього використовують листкове тісто, яке начиняють волоськими горіхами. Готову пахлаву просочують медовим сиропом.
10.Кава по-турецьки
Це чорна і дуже міцна кава, яку варять у джезві на піску або на плиті. Зазвичай напій подають солодким – адже цукор додають у процесі приготування.