Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Прикордонники заявили, що новий порядок виїзду має зменшити час проходження процедур прикордонного контролю і покращити захист українських громадян у Білорусі.
З 1 вересня українським громадянам, які здійснюватимуть поїздки у Білорусь, необхідні будуть закордонні паспорти.Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби. У відомстві нагадали, що з початком осені набуває чинності постанова уряду «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян». «Відтак, запрацює новий порядок виїзду, який дозволить покращити захист українських громадян, оскільки у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою та складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів», – йдеться у повідомленні. При цьому в ДПСУ прогнозують істотне зменшення часу проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами. Разом з тим, як стверджують у відомстві, істотно покращиться запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на незначний ступінь захисту документа.

Читати  У Києві стартує проєкт з підготовки волонтерів для роботи у сфері гостинності

Прикордонники зауважили, що відтермінування нового порядку до 1 вересня цього року було запроваджене з метою надання можливості подорожуючим у разі потреби завчасно оформити закордонні паспорти на території України. Водночас, громадяни України, які проживають на території Білорусі, можуть оформити закордонні паспорти в українському посольстві в Мінську або консульстві в Бресті.

Вказані установи забезпечені усім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань громадян України. «Однак громадян України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, під час повернення в Україну прикордонники безперешкодно пропускатимуть і за внутрішніми паспортами», – запевнили в Держприкордонслужбі.

Читати  Популярна в Україні авіакомпанія визнана однією з найбезпечніших

Також сказано, що громадяни України – жителі прикордонних районів України зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Білорусі (від 12 грудня 1998 року) про порядок перетину українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах.

Читати  МАУ оголосила про закриття значного числа маршрутів

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *