Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Автентичну копію знаменитого творіння скульптора XVIII століття Іоанна Георга Пінзеля – фігуру святого Онуфрія – встановили сьогодні у центральній частині Тернополя.


Про це повідомив ініціатор проєкту, популяризатор творчості Пінзеля Тарас Демкура.

«Хочемо, щоб ця скульптура св. Онуфрія, яку виготовив народний художник України Роман Вільгушинський, нагадувала туристам та гостям міста про те, що тут, на Тернопільщині, свого часу жив і творив всесвітньовідомий скульптор, «галицький Мікеланджело» Іоанн Георг Пінзель. Переконаний, відтепер це місце стане ще однією туристичною «родзинкою» Тернополя», – сказав Демкура.

Читати  На Львівщині затвердили велотуристичний шлях із Миколаєва до Роздола

Як розповіли у міському туристично-інформаційному центрі, локацію, де встановлено копію скульптури святого Онуфрія, вже внесено до оглядових пішохідних маршрутів Тернополя.

Оригінал фігури святого Онуфрія, яку в 1750-х роках виготовив геніальний майстер – скульптор Пінзель, розміщена нині на Тернопільщині, в однойменній церкві села Рукомиша. Це одна з найкращих робіт майстра, виготовлена в камені. А сам св. Онуфрій зображений у драматичному пориві, склавши руки перед собою, повернувши голову до лівого плеча і піднявши погляд вгору.

Читати  Італійське містечко платить молоді 44 000 євро за переселення: на яких умовах

Як відомо, у листопаді 2012 року Українська культурна спадщина вперше була представлена у паризькому Луврі виставкою «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ століття: Іоанн Георг Пінзель». В експозиції були презентовані 27 робіт «галицького Мікеланджело» з музеїв Львова, Тернополя та Івано-Франківська.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *