Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Давні графічні кольорові зображення нині зруйнованого замку у Скалі-Подільській та його власників оприлюднили в експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею.


Про це розповів старший науковий співробітник відділу стародавньої історії музею Андрій Лесіцький.

«В експозиції нашого музею туристи, інші відвідувачі можуть побачити мініатюру із портретами одних із власників замку у Скалі-Подільській Аґенора Голуховського та його дружини. Тут же – панорама, на якій – краєвид містечка; костел; руїни замку; обеліск Голуховських, що стояв навпроти замку; невелика замкова будівля, яка була, найімовірніше, приміщенням прикордонної застави», – розповів Лесіцький.

Читати  Хорватія змінила правила в’їзду для українців

Замок упродовж наступних трьох століть неодноразово руйнувався татарами, турками, волохами. Споруда сильно постраждала під час Хмельниччини та Руїни XVII ст. У XVIII ст. старостами міста стали представники роду Тарло. Замок був зруйнованим і закинутим. Нові господарі знову його відбудовують і будують новий палац. Через кілька років у палац потрапляє блискавка і його знищує пожежа. З того часу замок більше не відбудовувався, бо відпала потреба в обороні, а палац нові власники – представники родини Голуховських – збудували в іншому місці.

Читати  Як безплатно отримати бізнес-клас у літаку: бортпровідник розкрив секрет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *