Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Слідом за недавніми польотами бізнесменів Річарда Бренсона і Джеффа Безоса, туристів у космос відправив також Ілон Маск.

Космос стає все ближчим для кожного. У капсулі Dragon компанії SpaceX Ілона Маска на орбіту відправилися четверо “астронавтів-аматорів”. До цього політ здійснили бізнесмени Річард Бренсон і Джефф Безос.


Як космічний туризм розвиватиметься далі?

Повна комерція

Астронавти, що відправилися в космос на ракеті Маска, змогли побачити Землю через прозорий купол. Цей купол-ілюмінатор, розташований під носовим обтічником, замінив шлюзові двері, які зазвичай використовують на апараті Драгон для стикування з МКС. Проте цього разу стикування не буде, тому шлюз не знадобиться.
Туристи проведуть на орбіті наступні три дні. Після закінчення місії капсула має приводнитися в Атлантичному океані.
Американське космічне агентство НАСА, яке раніше завжди виступало замовником польотів американських астронавтів на кораблях SpaceX, цього разу до місії відношення не має.
Політ оплатив американський мільярдер Джаред Айзекмана, який і очолив екіпаж з трьох осіб. Про те, з якою саме сумою йому довелося розлучитися, не повідомляється, але польоти в космос – задоволення дуже і дуже дороге. Наприклад, ще в 2000-і роки російське космічне агентство Роскосмос брало всього за одне місце на борту Союзу і роботу на МКС від 20 до 40 млн доларів.
Разом з Айзекманом у триденну орбітальну подорож вирушили працівниця системи охорони здоров’я Хейлі Арсено, популяризатор науки Сіан Проктор та інформаційний аналітик Кріс Семброскі.
Вони сподіваються надихнути на космічні польоти інших – і заодно зібрати кошти на дослідження ракових захворювань у дітей. Місія отримала назву Inspiration4.

Конкуренція

Нова місія буквально наступає на п’яти британському підприємцю Річарду Бренсону, який здійснив політ у космос на борту свого ракетоплана VirginGalactic11 липня, а також мільярдерові Джефу Безосу, який злітав на своєму кораблі NewShepard через 9 днів після Бренсона.
Айзекман, Арсено, Проктор і Семброскі, які відправилися в Космос на Драгоні, всього півроку тому жили своїм звичайним життям, але відразу все змінилося, вони пройшли прискорений курс підготовки астронавтів і позаймалися на тренажері SpaceX, який в деталях повторює орбітальну капсулу.
У разі успіху місії (а каліфорнійська компанія в цьому не сумнівається), SpaceX планує і далі здійснювати комерційні орбітальні польоти, що не обмежуються запитами традиційних космічних агентств.
Так, техаський стартап, компанія AxiomSpace, вже заплатила за чотири польоти корабля Драгон, який доставить на МКС космічних туристів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *