Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

10 травня на Кіпрі завершився локдаун. Ресторани, магазини, пляжі, туристичні локації починають працювати у звичайному режимі. Для туристів жодних карантинних обмежень нині не передбачено. Для в’їзду потрібно буде лише заповнити Cyprus Flight Pass і зробити певну кількість ПЛР-тестів, залежно від категорії, в якій на дату в’їзду туриста буде знаходитися Україна. Вакциновані мандрівники можуть відвідувати Кіпр без ПЛР-тестування.  В’їзд до країни

 Яким чином подорожуючі зможуть потрапити в країну?

Кіпр дотримується кольорової системи кодів, гармонізованої зі стандартами оцінки ECDC. Тому лише країни, не включені до списків ECDC, будуть оцінюватися урядом Кіпру окремо. Нижче наведено вимоги щодо в’їзду до Кіпру:


I. Особам, що подорожують з країн ЗЕЛЕНОЇ категорії, не потрібно пред’являти негативний ПЛР тест на COVID-19 під час подорожі до Кіпру; їм необхідно лише надати певну інформацію та заповнити декларації.

   II. Особи, що подорожують з країн ПОМАРАНЧЕВОЇ категорії, повинні пройти молекулярний тест у сертифікованій лабораторії, відібравши зразок протягом останніх 72 годин перед вильотом та завантажити негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 на платформу Cyprus Flight Pass. Діти, які прибувають на Кіпр до свого 12-річчя звільняються від здачі тесту. Всім подорожуючим також потрібно буде надати певні дані і заповнити декларації.

III. Особи, що подорожують з країн ЧЕРВОНОЇ категорії, повинні пройти молекулярний тест у сертифікованій лабораторії, відібравши зразок протягом останніх 72 годин перед вильотом та завантажити негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 на платформу Cyprus Flight Pass. Вони також повинні будуть оплатити і пройти молекулярний ПЛР-тест після прибуття на Кіпр, вартість якого становить 30 євро в аеропорту Ларнаки та 32 євро в аеропорту Пафосу; результати тесту будуть доступні протягом 3 годин і будуть надіслані подорожуючому по SMS після від’їзду з аеропорту. Тільки діти, що прибули на Кіпр до свого 12-річчя, звільняються від тестування. Всім подорожуючим також потрібно буде надати певні дані і заповнити декларації.

В’їзд до Республіки Кріт буде дозволено наступним особам (при умові проходження лабораторного тестування за свій рахунок на місці):

1. Громадяни Кіпру та члени їх сімей (іноземні подружжя та діти)
2. Легальні резиденти Республіки
3. Особи, які мають право в’їзду до Республіки відповідно до Віденської конвенції

Ці особи можуть пройти лише одне лабораторне обстеження, а саме після прибуття на Кіпр, у цьому випадку вони повинні залишатися в обов’язковій самоізоляції мінімум 72 години з моменту прибуття. Після 72-годинної самоізоляції вони повинні пройти другий ПЛР-тест на COVID-19, знову ж таки за свій рахунок. Вони звільняються від самоізоляції після негативного результату тесту, який необхідно надіслати на електронну адресу monada@mphs.moh.gov.cy

IV. Особи, що подорожують з країн СІРОЇ категорії, повинні пройти молекулярний тест у сертифікованій лабораторії, відібравши зразок протягом останніх 72 годин перед вильотом та завантажити негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 на платформу Cyprus Flight Pass. Крім того, вони залишатимуться в обов’язковій самоізоляції / карантині протягом чотирнадцяти (14) днів або на обов’язковій самоізоляції / карантині протягом десяти (10) днів, за умови, що вони пройдуть ще один тест ПЛР на COVID-19 на 10-й день, за власні кошти. Результати лабораторного тесту необхідно надіслати на електронну адресу monada@mphs.moh.gov.cy. Діти, які прибули на Кіпр до свого 12-річчя, звільняються від тестування. Всім подорожуючим також потрібно буде надати певні дані і заповнити декларації.

В’їзд з країн СІРОЇ категорії, дозволений лише для:

• Громадян Кіпру та членів їх сімей (подружжя та діти)
• Особи, які легально проживають у Республіці Кіпр
• Громадяни ЄС, громадяни Європейської Економічної Зони (включаючи Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію) та Швейцарію
• Особи, яким дозволено в’їзд до Республіки Кіпр відповідно до Віденської конвенції
• Громадян третіх країн, за умови, що вони попередньо отримають спеціальний дозвіл від влади Республіки Кіпр, відповідно до Указу про інфекційні захворювання (N.2 / 2021 8.1.21) з поправками. Заява на отримання спеціального дозволу повинна бути подана через платформу Cyprus Flight Pass https://cyprusflightpass.gov.cy/en/special-permission).

Примітка: громадяни Європейського Союзу, громадяни Європейської Економічної Зони (включаючи Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію), громадяни Швейцарії і громадяни третіх країн повинні пройти молекулярний тест перед від’їздом, як зазначено вище. Решта категорії пасажирів мають можливість або пройти тест до вильоту, або пройти його при в’їзді в Республіку Кіпр за свій рахунок.

V. Повний список країн зазначений за категоріями доступний на сайті www.cyprusflightpass.gov.cy. Подорожуючим слід постійно відвідувати цю платформу, щоб бути в курсі можливих змін, які можуть вплинути на їх поїздку.

Читати  Wizz Air скасував рейси з України до Естонії за день після поновлення – зросла кількість хворих на COVID-19

        Які ще документи необхідні для подорожі на Кіпр?

1.“Cyprus Flight Pass” доступний на електронній платформі www.cyprusflightpass.gov.cy для заповнення форми у електронному вигляді. Всі подорожуючі до Республіки Кіпр мають заздалегідь заповнити та подати необхідну інформацію та документи; використання електронної платформи є обов’язковим для всіх бажаючих відвідати Республіку Кіпр. ТІЛЬКИ у випадку технічної поломки чи запланованих робіт на електронній платформі (про що буде офіційно повідомлено на електронній платформі), подорожуючим буде дозволено заповнити відповідні форми у письмовому вигляді, форми доступні за посиланням https:// www.cyprusflightpass.gov.cy/en/download-forms . У цьому випадку, подорожуючі мають мати при собі, у паперовому вигляді, усі необхідні документи.

2. Flight Pass буде включати такі пункти: а) персональну інформацію пасажира; б) заяву про те, подорожував він в / з / через або зупинявся / проживав в країні з менш сприятливими епідеміологічними критеріями в порівнянні з країною відправлення протягом 14 днів до прибуття до Республіку Кіпр; в) підтвердження того, що він / вона не відчував жодного з наступних симптомів – лихоманки, кашлю, втоми, головного болю, болю в м’язах або тілі, втрати смаку або запаху, задишки або утрудненого дихання, болі в горлі, закладеності носа або нежиті протягом останніх 14 днів, або він / вона не перебувала в тісному контакті з особою з підтвердженим випадком COVID19 протягом останніх 14 днів; г) заяву про те, що поїздка здійснюється під особисту відповідальність подорожуючого, і що Республіка Кіпр або діючі на її території підприємства не несуть відповідальності за зараження на будь-якому етапі подорожі; ґ) заяву про те, що подорожуючий по поверненню в країну проживання повідомить органи охорони здоров’я Кіпру, в разі прояву у нього хвороби COVID-19 протягом 14 днів після від’їзду з острова; д) форма запиту для громадян третіх країн, які виїжджають з країн Сірої категорії, бажаючих отримати спеціальний дозвіл, відправляється в електронному вигляді за наступним посиланням: https//cyprusflightpass.gov.cy/el/special-permission-request

3. Авіакомпанія не дозволить посадку на літак та подорож до Республіки Кіпр без Cyprus Flight Pass (перевірка дійсності інформації зазначеної пасажирами у Cyprus Flight Pass НЕ Є відповідальністю авіакомпанії). На всіх подорожуючих до Республіки Кіпр без наявного Cyprus Flight Pass буде накладено штраф у розмірі 300 євро.

     Процедури, що застосовуються для осіб, які пройшли щепленя проти COVID-19?

Проходження вакцинації не є обов’язковою умовою для подорожі, однак сертифікат про щеплення буде прийнятий як додатковий фасилітатор для подорожей для осіб, які подорожують з країн-членів ЄС, країн-членів Європейського економічного простору (включаючи Норвегію та Ісландію), Вірменії, Бахрейну, Білорусі, Канади , Єгипту, Грузії, Ізраїлю, Йорданії, Кувейту, Лівану, Катару, Росії, Саудівської Аравії, Сербії, Швейцарії, України, Об’єднаних Арабських Еміратів, Великобританії та США.

Кіпр визнає дозволеними для подорожей усі вакцини, схвалені Європейським агентством з лікарських засобів, та вакцину Sputnik V.
Подорожуючим, які можуть довести, що вони отримали необхідні дози визнаної вакцини, не потрібно буде проходити будь-які тести для відвідування Кіпру, незалежно від кольорової класифікації країни виїзду. Більше того, вони не будуть поміщені в карантин, навіть у тому випадку, якщо вони є тісними контактами позитивного випадку COVID-19.
Вищезазначене спрощення умов перетину кордону діятиме з дати повного введення вакцини, за винятком Johnson and Johnson, де спрощення умов перетину кордону діятиме через два тижні після введення.

Перед поїздкою копію сертифіката про щеплення потрібно завантажити на платформу Cyprus Flight Pass, а також вказати певні дані про вакцинацію. Перевірка справжності сертифіката є виключною відповідальністю служб прикордонного контролю в країні відправлення. Подорожуючий несе персональну відповідальність за надання неправдивої інформації, і в такому випадку на нього буде накладено штраф після прибуття на Кіпр.
Слід зазначити, що Республіка Кіпр залишає за собою право випадковим чином провести тестування будь-якого рейсу, це стосується і подорожуючих з сертифікатом про щеплення. Окрім того, усі інші протоколи залишаються дійсними та розповсюджуються і на вакцинованих подорожуючих.

Які критерії беруться до уваги урядом Кіпру при класифікації країн, які не включені в списки ECDC?

Щоб класифікувати конкретні країни, група експертів розглядає, серед іншого, ті ж критерії, які використовуються ECDC для складання списків (добова кількість виконаних тестів на 100 000 населення; кумулятивний 14-денний ефект на 100 000 населення, коефіцієнт позитивності, коефіцієнт тестування).

    Транспортні протоколи

      Яких протоколів можна очікувати під час польотів?

а. Перед посадкою, подорожуючим необхідно надати “Cyprus Flight Pass”
б. Можлива перевірка температури подорожуючих до посадки
в. Носіння масок є обов’язковим під час польоту

Читати  На Прикарпатті встановили 4-метрову ковану писанку

        Які ще протоколи можна очікувати у аеропортах/портах Кіпру?

а. Вхід або прохід дозволяється лише подорожуючим та персоналу
б. Перевірка температури відвідувачів у терміналі
в. Носіння масок є обов’язковим всюди

       Пересування у пункті призначення

     Чи існують місцеві обмеження пересування?

Обмежень щодо пересування немає, окрім тимчасових (23:00 – 5:00).
Щоб користуватися певними послугами в пункті призначення, де збирається велика кількість людей, Cyprus Flight Pass необхідно буде пред’явити по місцю (наприклад, ресторани, церкви, місця проведення конференцій, місця проведення весільних церемоній, місця проведення заходів, театри, кінотеатри, торгові центри, супермаркети, музеї, казино тощо).
Тому, рекомендується завжди мати при собі копію Cyprus Flight Pass (електронну або фізичну).
Місця, де Cyprus Flight Pass не потрібно надавати, включають: парки, місця для пікніків, пляжі, причали, набережні, археологічні парки, зоопарки, тематичні парки, ігрові майданчики для дітей тощо.

      Протоколи у пункті призначення

Чи існують загальні протоколи безпеки, які застосовуватимуться на всій території пункту призначення?

1. Для всіх закладів гостинності були розроблені посилені протоколи охорони здоров’я, безпеки та гігієни, а перед відкриттям для відвідувачів було проведено широке навчання персоналу.
2. Фізичне дистанціювання обов’язкове на всьому пункті призначення, особи, котрі не належать до однієї і тієї ж туристичної групи, дотримувались розумної відстані один від одного (мінімальна площа, зайнята на одну людину, повинна становити 2 кв. метри на відкритому повітрі та 3 кв. метрів у приміщенні).
3. Часте провітрювання відбувається у всіх приміщеннях, кондиціювання може бути покращене завдяки регулярному надходженню свіжого повітря.
4. Антибактеріальний гель доступний у всіх закладах, біля входів, рецепції, лаунжів, громадських туалетів, ліфтів тощо.
5. Використання масок є обов’язковим у всіх закритих приміщеннях (таксі, автобуси, джипи для дайвінгу та сафарі, ліфти, театри, торгові центри тощо) та у відкритих громадських місцях. Виключенням є місця, де люди сидять під час споживання їжі та напоїв (ресторани, кав’ярні, бари, закусочні, лобі-бари тощо). Також виключенням є пляжі, басейни та місця для зайняття спортом. У будь-якому випадку подорожуючим слід завжди відвідувати веб-сайт Visit Cyprus для отримання останньої інформації з цього питання, оскільки процедури можуть змінитися в найкоротші терміни.

Автобуси / прокат транспортних засобів / таксі / дайвінг та джип-сафарі

а. Часте провітрювання та дезінфекція автобусів
б. Дезінфекція прокатних транспортних засобів після їх повернення (включаючи ключі)
в. Дезінфекція всіх точок дотику після кожного маршруту, для таксі та дайвінгу / джип-сафарі (дверні ручки, сидіння тощо)
г. Заповненість туристичних автобусів дозволена на 100%

Археологічні пам’ятки, музеї, тематичні парки, міні-круїзи, місця дайвінгу, водні види спорту
Дезінфекція всіх точок дотику після кожного використання (прилади, сенсорні екрани, апарати, дверні ручки, сидіння, спорядження для дайвінгу, спорядження для водних видів спорту тощо)

       Басейни, пляжі та аквапарки
а. Дезінфекція шезлонгів, парасольок та камер схову після кожного використання
б. Відстань 4м між парасольками та 2м між шезлонгами для осіб, які не належать до однієї групи подорожуючих
в. Фізичне дистанціювання не поширюватиметься на рятувальників під час термінових рятувальних дій

       Заклади розміщення
а. Використання масок та дотримування належної гігієни рук для всього обслуговуючого персоналу, використання рукавиць обов’язково для прибиральниць.
б. Розосередження гостей при «груповому поселенні»
в. Номери не будуть доступні для заселення, якщо не пройшло достатньо часу для належного прибирання, дезінфекції та провітрювання
г. Дезінфекція ключів / карт номерів після кожного виїзду
ґ. В місцях де продукти харчування та напої доступні для самообслуговування, встановлені відповідні захисні екрани або необхідно використовувати захисну маску для обличчя, також, розміщено засоби для дезінфекції рук; в якості альтернативи, сам персонал може подавати їжу та напої
д. Мінімальна відстань між особами, які не належать до однієї групи людей, становить 2 кв. метра на відкритому повітрі і 3 кв. метра в приміщенні

Ресторани, бари, кафе, паби та нічні клуби
а. Використання масок і проведення відповідної гігієни рук для всього персоналу.
б. Максимальна кількість осіб за одним столом – 8 чоловік. У будь-якому випадку, подорожуючі завжди повинні заходити на сайт Visit Cyprus за останньою інформацією з цього питання, оскільки процедури можуть змінитись в дуже короткі терміни.

в. Мінімальна відстань між гостями, які не належать до однієї групи подорожуючих, становить 2 кв. м. на відкритих майданчиках і 3 кв. м. усередині приміщення.
г. Меню дезінфікують після кожного використання, якщо тільки воно не є одноразовим; в якості альтернативи, меню буде відображатися в різних громадських точках закладу або надаватися в електронному вигляді.
ґ. Гостям рекомендовано платити карткою, а не готівкою.
д. Дезінфекція всіх точок дотику виконується після кожного використання, таких як, стільці, столи, сільнички / перечниці, соуси, електронні платіжні термінали і т. д.
е. Розміщення інформації на вході про максимально доступну кількість гостей в закладі.

Читати  Зимовий сезон 2020 – 2021: найкращі гірськолижні курорти Європи

     Тестування та карантинні процедури в пункті призначення

   Чи буде проведено випадкове тестування на місці призначення?

Всім рейсам у випадковому порядку пропонується пройти тест на COVID-19 після прибуття, незалежно від того, звідки вони прилетіли. Діти, які прибувають на Кіпр до свого 12-річчя, звільняються від тестування. Витрати у таких випадках несе уряд Кіпру

Які подальші дії подорожуючих, тести яких покажуть позитивні результати під час свого перебування на Кіпрі? Які дії близьких контактних осіб? Хто покриє витрати на госпіталізацію та лікування?

а. Уряд Кіпру подбає про всіх подорожуючих, чий тест виявиться позитивним на коронавірус, а також про їх близькі контактні особи. Уряд перемістить цих осіб в окремий заклад та покриє витрати на тимчасове проживання, харчування, напої та ліки; подорожуючим потрібно буде покрити витрати за перевезення до аеропорту та оплату репатріаційного перельоту, у співпраці зі своїм агентом та / або авіакомпанією. Використання окремого закладу не тільки забезпечить належний догляд за пацієнтами, але й забезпечить спокій іншим відпочиваючим, адже на території проживання не міститься COVID-19. Якщо в закладі буде виявлено людину, яка отримала позитивний тест на коронавірус, заклад не буде зачинено на 14-денний карантин.
б. Зокрема, лікарня для боротьби з COVID-19 з достатньою кількістю ліжок була надана виключно для подорожуючих з позитивним результатом тесту на коронавірус, і при необхідності їх кількість може бути збільшена в дуже короткі терміни. Якщо у подорожуючих виявляються критичні симптоми, для їх лікування є значна кількість палат інтенсивної терапії з кисневими масками.
в. Крім того, 300 номерів в спеціальних карантинних готелях доступні для кола осіб близьких контактів з особою, що отримала позитивний результат тесту на коронавірус. При необхідності кількість номерів може бути збільшена в найкоротші терміни

     Додаткова інформація

Яка процедура інформування подорожуючих про оновлення протоколів?
а. З метою інформування подорожуючих Deputy Ministry of Tourism створило спеціальну електронну адресу travel2021@visitcyprus.com
б. Також, спеціальна команда експертів надасть відповідь на запити у Facebook Messenger (головна сторінка www.facebook.com/VisitCyprus.cy). Додаткові сторінки доступні в таких країнах: Великобританія, Німеччина, Росія, Швеція, Франція, Австрія, Греція, Італія, Україна, Нідерланди, Польща, Білорусь, Іспанія, Китай, Ізраїль.
в. Для допомоги подорожуючим, які можуть мати запитання щодо використання “CyprusFlightPass”, створено спеціальний кол-центр.

Години роботи довідкової служби:

Понеділок – Неділя 08:00 – 20:00 (за кіпрським часом)

Дзвінки на території Кіпру: 1474
Дзвінки з-за кордону: +357 22 285 757

Для питань в письмовій формі через електрону платформу https://cyprusflightpass.gov.cy/en/contact-us

г. Вся відповідна інформація також буде розміщена на веб-сайтах www.visitcyprus.com та www.cyprusflightpass.gov.cy

         Визначення близького контакту
а. Близький контакт – це “той, хто вступив в дуже тісний фізичний контакт з людиною, у якої був виявлений позитивний результат на коронавірус” тобто контакт на відстані менше 2 м протягом більше 15 хвилин. Це може включати, наприклад, людей з однієї родини, попутників, які проживають в одній кімнаті, або навіть людей, які вітають один одного за допомогою фізичного контакту.
б. За даними Європейського центру запобігання та контролю захворювань (ECDC), для підтверджених випадків COVID-19 рекомендується проводити пошук контактів починаючи з літака включаючи пасажирів, які сиділи на відстані двох місць у всіх напрямках навколо виявленого випадку.

        Яка тривалість карантину для близьких контактів?

Нормальна тривалість карантину – 14 днів. Якщо у подорожуючого виявлено негативні результати тестування на 7-й день, карантинний термін негайно закінчується (тест проводиться методом ПЛР та за кошт подорожуючого). Тривалість карантину може бути скорочена ще більше, якщо подорожуючий вилітає зворотним рейсом раніше; в такому випадку пацієнт повинен отримати негативний тест на коронавірус за день до вильоту. Зверніть увагу, що під час періоду карантину подорожуючий повинен знаходитися на постійній самоізоляції в своїй кімнаті.
Подорожуючі, що мають щеплення, звільняються від карантину, навіть якщо вони були у тісному контакту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *