Про це розповів заступник директора заповідника Ігор Западенко.
«Проєкт «Радіотеатр у Меджибізькому замку» – це імпровізована, але, на наш погляд, вдала відповідь на ситуацію з COVID-19. Хмельниччина, як і інші області опинилася в «червоній» зоні, а це потребує зміни формату роботи, і навіть вакцинованим співробітникам та відвідувачам потрібно убезпечуватися. Все почалося з ідеї взяти текст екскурсії, начитати і періодично її озвучувати. Згодом ми вирішили долучити до цього звукову картинку життя замку», – зазначив Западенко.
За його словами, завдяки радіотеатру, що транслюється на подвір’ї замку, відвідувачі можуть почути звуки атмосфери давньоруського граду і аж до часів Першої світової війни зі свистом стріл, гармат, ланцюгами мосту, що підіймається та опускається. Натомість візуальний ряд створює сам замок.
Радіотеатр – це 20-хвилинна програма, що звучить кожні 45 хвилин. Таку форму роботи в заповіднику запровадили минулого тижня.
«Театр – це не одна вистава, а репертуар, тому ми зараз працюємо над іншими аудіоекскурсіями. Зокрема одну із них присвятимо річниці Голодомору. У нас є тематична музейна експозиція», – додав Западенко.
У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» планують доповнити радіотеатр історіями на теми життя замку та продовжити таку практику в подальшому.