Travel News

«Світанок півдня» очима астронавта: космічно красиві знімки полярного сяйва

Астронавт та аерокосмічний інженер Томас Песке перебуває на Міжнародній космічній станції. Він фотографує полярне сяйво з рідкісним блакитним відтінком під світлом місяця з космосу.



Аерокосмічний інженер зізнався, що був свідком кількох полярних сяйв під час своєї поточної місії – «Альфа». Вона розпочалась 23 квітня цього року.

Полярне сяйво з космосу

Полярне сяйво зазвичай має зелений відтінок з червоним або фіолетовим. Проте Песке вдалося зафіксувати рідкісний синюватий відтінок, що виникає лише за певних умов.

Місяць був високим і дуже яскравим, він освітлював хмари, створюючи особливу атмосферу … і зробив це полярне сяйво полярним … майже синій. Цікаво, що мати-природа приготувала для нас на відпочинок: жовтий бореаліс або яскраво -червоний? Величезна веселка?
– прокоментував космонавт.

Що таке Аврори

Існує два типи полярних сяйв – Aurora Borealis, що означає «світанок півночі», і Aurora Australis, «світанок півдня». Вони виникають, коли електрично заряджені частинки Сонця потрапляють в атмосферу Землі та стикаються з частинками кисню та азоту. Ці зіткнення випромінюють світло у багатьох кольорах, хоча блідо-зелений та рожевий є поширеними.

Природне явище трапляється на північному та південному полюсах, а це означає, що люди, розташовані у дуже високих або дуже низьких широтах, мають більші шанси спостерігати за ним. Північні полярні сяйва, які часто називають «північним сяйвом», називаються полярними сяйвами, що означає «світанок півночі».

Exit mobile version