Про це сказав голова Запорізької ОДА Олександр Старух.
Музей відкрили 1983 року. Споруда дуже складна, побудована на трьох фундаментах. Під час введення будівлі в експлуатацію виявили понад 70 недоліків. Через них будівля й досі залишається проблемною. Дах музею – він же оглядовий майданчик – має дві величезні тріщини, спеціалісти зафіксували також просідання фундаменту.
“Ми маємо аварійну будівлю, яка потребує принципової та глобальної реконструкції. Музей – це не стільки будівля, скільки зміст. Зазначу, що музей не перестав існувати, він «живе» в 7 експозиціях на Запорозькій Січі, у виставковій залі музею “Місто за порогами”, у виїзних виставках, але власне сама будівля музею, оглядовий майданчик потребують серйозної реконструкції”, – сказав директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко.
За його словами, на момент введення в експлуатацію музей був розрахований на 30-40 тисяч відвідувачів на рік, але, за даними 2012 року, заповідник (зокрема, історико-культурний комплекс “Запорозька Січ”, Музей історії запорозького козацтва) відвідало 250 тисяч людей. У 2015 році інститут будівельних конструкцій надав висновок, що будівля аварійна і не може використовуватися для відвідувачів і експозицій. Ба більше, з фасаду будівлі впала велика гранітна плита, за три хвилини до того, як до приміщення музею зайшла на екскурсію група дітей. Тож у 2015 році заклад зачинили.
“Музей без повноцінних зручностей не може існувати. Хортиця має бути безбар’єрною. В межах програми Президента “Велика реставрація” ми маємо змінити ситуацію”, – додав Остапенко.
Голова Запорізької ОДА назвав Хортицю “серединою України”, зазначивши, що і острів, і музей треба привести до належного стану.