Українська художниця Ірина Онопенко представить персональну виставку «Мистецтво проти насильства», яка пройде 20 квітня — 16 травня 2021 в Національному музеї Тараса Шевченка.
Основна мета виставки — привернути увагу громадськості до актуальних проблем подолання домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Виставка проходить за підтримки Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги.
«У своїх роботах я прагну задіяти емоційну сферу, апелюючи до почуттів, до підсвідомості глядача. Мої роботи притягують і лякають одночасно, можливо, це творчість на межі божевілля, але це і є справжня творчість. Живопис часто вважають річчю для прикраси інтер’єру, предметом дизайну, як меблі, але художник — творець, а не ремісник.
Моє послання — пробуджувати, спонукати до роздумів, відкривати серця. Ідея полягає в тому, щоб глядачі могли відчути себе частиною роботи, занурюючись в свого роду транс. Мистецтво — це образне осмислення дійсності, результат мого внутрішнього сприйняття світу, і якщо це збігається зі сприйняттям глядача, тоді виникає потужна синергія», — ділиться думками Ірина.
Емоційні, кричущі картини художниці наповнені внутрішніми переживаннями: вона відверта з глядачем і глядач це відчуває. Звідси її успіх і бажання творити. Мовою візуальних образів вона прагне говорити з людьми про те, що їх хвилює.
Її творчість — це спосіб достукатися, розбудити почуття, змусити замислитися. В основі — особисті переживання, роздуми про роль і місце жінки в цьому складному і неоднозначному світі. Кожна її картина — глибока драма, заснована на особистому досвіді і переживаннях. Її живописні полотна вражають і розбурхують. Щирість зчитується миттєво. Тут неможливо збрехати. Творчість Ірини Онопенко з першої миті знайомства народжує відчуття причетності.
В рамках персональної виставки Ірини Онопенко «Мистецтво проти насильства», за підтримки Міжнародної некомерційної асоціації VITARU/ Associazione Internazionale No Profit VITARU, відбудеться масштабна міжнародна онлайн конференція за участю представників громадських організацій та волонтерів, котрі намагаються відстояти інтереси жертв сімейного насильства.
Тема насильства в сім’ї, серед дітей і підлітків останнім часом стає все більш актуальною. Організатори виставки вирішили не обмежувати любителів мистецтва пасивним спогляданням робіт, а включити в програму виставки живе спілкування з цієї хвилюючої теми.
У конференції «Мистецтво проти насильства» візьмуть участь представники міжнародних організацій, фондів, адвокати, психологи, правозахисники, блогери, художники, журналісти, письменники, кінематографісти, фотографи з усього світу.
Виставка триватиме з 20 квітня по 16 травня
Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 12