Овербукінг – ситуація, коли квитків на рейс продано більше, ніж місць у літаку.
Стейкейшен – це коли ви проводите вихідні або всю відпустку як турист в рідному місті чи навколо міста. Також це називають холістами – від англійського holistay: holiday («відпочинок») + stay («зупинятися»).
Глемпінг – відпочинок «все включено» на природі. Коли живете в наметі, юрті, бунгалі або будиночку в селі, але зручності й сервіс – як в п’ятизірковому готелі.
Вандерласт – це коли ви маєте нестримне прагнення до подорожей і дослідження світ.
Раунд-тріп – стосується авіаперельоту, і означає «квиток туди-назад».
Опен джо – також маршрут у дві сторони, але з відмінною особливістю: виліт назад відбувається не з того ж аеропорту, в який турист прилітав.
Стоповер – це пересадка, тільки з одним нюансом: триває вона більше 24-х годин. Такою можливістю часто користуються розумні туристи, які можуть таким чином погуляти по місту тому, в якому повинна відбутися стикування.
Лейовер – це пересадка, яка триває 23 години 59 хвилин та менше.
Гейт – термін, зазначений на кожному квитку, що означає вихід на посадку до літака.
Чек-ін – термін вживається як в аеропорту, так і в готелі. У готелі – процедура заселення, яка, як правило, призначається на конкретний час. Зачекінитися можна і в аеропорту, на рейс, і онлайн, за 24 години до вильоту за допомогою мережі інтернет, попередньо роздрукувавши посадковий талон.
Чек-аут – як нескладно зрозуміти з попереднього терміна, означає виселення з готелю, яке часто може відбуватися у чітко визначений час.
Нетлаг – стрес, який відчувають під час підготовки подорожі.
Коучсерфінг – це сервіс пошуку безкоштовного притулку у всьому світі.