Більшість найрозвинутіших країн світу розташовані саме в Європі, та водночас континент вважають одним із найнебезпечніших. Наприклад, рівень злочинності у деяких регіонах сягає максимальних показників.
№10 Глазго, Шотландія
Портове місто відоме не тільки цікавою архітектурою, але й високим рівнем злочинності. Показник вбивств у Глазго становить 19% важких злочинів у всій Шотландії. Протягом 2019 – 2020 років у місті було зареєстровано 81 854 випадки криміналу.
№9 Таллінн, Естонія
Найбільше місто та столиця Естонії налічує всього близько 400 000 мешканців. Разом з тим, у 2018 році місцева поліція зафіксувала 24 267 важких злочинів, 40% з яких пов’язані з поділом майна та бізнес-діяльністю.
№8 Флоренція, Італія
У популярному для українців італійському напрямку Флоренції все не так красиво, як здається на перший погляд. Кримінал тут розвинений, мабуть, навіть більше, ніж туризм. У місті постійно фіксують рекордну для Європи кількість злочинів на сексуальному підґрунті. Разом з тим, щороку зростають випадки дрібних злочинів, зокрема кишенькових крадіжок.
№7 Мілан, Італія
Ще одне популярне італійське місто є рекордсменом у кількості дрібних та великих крадіжок. Злочинці масово діють у туристичних локаціях, і Мілан минулого року зафіксував 6 697 жертв подібних злочинів на 100 000 осіб.
№6 Марсель, Франція
Портове місто на півдні Франції є однією з найбільших торгових точок світу. Рівень злочинності у Марселі в 5 разів перевищує середній показник по країні. Тут діє безліч кримінальних банд, а у північній частині міста взагалі відсутня правоохоронна система.
№5 Митровиця, Косово
Митровиця відома жорстокими заворушеннями на етнічному підґрунті між сербами та албанцями. Часто в одиничних та масових сутичках страждає мирне населення та гості міста. Через високий рівень контрабанди тут розгорнула свою діяльність найчисленніша кримінальна еліта.
№4 Софія, Болгарія
У столиці Болгарії сконцентрована велика кількість фінансових шахраїв. Тут щодня фіксують крадіжки автомобілів, пограбування та махінації з банкоматами. Близько 45% всіх злочинів у Болгарії трапляються саме у Софії. Щоправда, статистика вбивств у цьому місті доволі низька – 1,71 на 100 000 осіб.
№3 Тбілісі, Грузія
З часів війни 2008 року між Грузією та Росією у Тбілісі суттєво знизився вплив правоохоронних органів на рівень правопорядку. Через це суттєво зріс рівень злочинності, зокрема у 2016 році 40,5% усіх злочинів траплялись саме у столиці. Великою проблемою тут є наркотрафік та вуличні угруповування.
№2 Лондон, Велика Британія
Статистично Лондон є одним з найнебезпечніших міст у Європі. Тут фіксують великі показники насильства, зокрема напади на вулицях із застосуванням холодної зброї. Більш ніж 30% постійних мешканців міста бодай раз ставали жертвами нападів або інших насильницьких дій злочинців.
№1 Бредфорд, Велика Британія
Лідером антирейтингу найнебезпечніших міст Європи статистично є британський Бредфорд. Місцевий рівень злочинності на 177% більший, ніж по всій Великій Британії загалом. Злочини із застосуванням насильства займають 38% у загальній статистиці. У 2019 та 2020 роках суттєво почастішали випадки сексуального насилля – на 5% у порівнянні з минулими роками.