Про це повідомляє пресслужба міністерства з посиланням на заступницю міністра культури та інформаційної політики Світлану Фоменко.
«Об’єкти спадщини ЮНЕСКО мають корелюватися з основною місією цієї організації. Вони мають сприяти промоції миру та розвитку співпраці між народами. Тут потрібно зрозуміти, наскільки нематеріальний аспект місця пам’яті корелюється з фізичними об’єктами, які ми можемо побачити у Зоні відчуження. Не секрет, що усередині ЮНЕСКО існує дискусія щодо включення негативних місць пам’яті до списку всесвітньої спадщини, наскільки це відповідає місії організації. Наша концепція якраз показує, що Чорнобиль – це не тільки трагедія та героїзм і це історія не лише останніх 30 років. Насправді це багатошаровий процес – від культурної спадщини наших пращурів до сьогоднішньої урбаністичної, ядерної, техногенної спадщини», – сказала Фоменко
Вона представила дорожню карту включення Чорнобильської зони до списку Світової спадщини ЮНЕСКО та підкреслила необхідність уточнення та нанесення на актуальну топооснову межі об’єкта номінації.