Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
Понад дві тисячі екзотичних дерев і чагарників виростили у Гермаківському дендрологічному парку, закладеному 65 років тому на Тернопільщині.

Про це повідомила старший науковий співробітник відділу природи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Оксана Кибалюк.«Перлина садово-паркового мистецтва, рослинний музей природи – так часто називають Гермаківський дендрологічний парк. Він розташований у мальовничому куточку Поділля, у межиріччі Збруча й Дністра, на околиці села Гермаківки Борщівського району. Із 1956 року до наших днів тут зуміли акліматизувати й виростити нині вже велетенські екзотичні дерева і чагарники, рідкісні рослини, з яких багато видів занесені до Червоної книги», – розповіла Кибалюк.

Читати  Стюардеса розповіла, в яких випадках не треба натискати кнопку виклику членів екіпажу

За її словами, парк заклав знаний в Україні лісовод, прихильник охорони довкілля й відтворення флори Микола Денека, якому й завдячує своїм життям парк.

На 56 гектарах розкинулися зелені масиви дендрарію, розбито площу на секції та ділянки, оформлено і впорядковано алеї, створено групи дерев, закладено розарій, квітники.

«Важливою ботанічною пам’яткою природи місцевого значення, що зростає в дендропарку, є Гермаківський скельний дуб. Це дерево віком понад 150 років, діаметром понад 80 см – унікальне у науково-пізнавальному та естетичному значеннях. Жоден відвідувач, жодна екскурсія не оминає верби Тараса Шевченка. Для цього з місця заслання, де Кобзар відбував солдатську службу, надіслали невелику гілку, яка міцно вкоренилася, виросла і розкішно розрослась у дерево. З хвойних насаджень вирізняється сосна кедрова, європейська, завезена з Альп», – зауважила Кибалюк.

Читати  Діснейленд по-турецьки: як виглядає місто-привид з 530 покинутими замками, в яких ніхто не живе

Вона також додала, що понад триста дерев кедра сибірського, який вважається реліктом древньої флори Сибіру, Забайкалля, Монголії, вирощено з насіння.

Є у дендропарку ціла алея ялиці, що носить ім’я шотландського ботаніка Дугласа, який завіз її до Європи з Північної Америки.

Прижилася у Гермаківці і секвоя гігантська (мамонтове дерево), що 2,5-4 тисячі років живе у Каліфорнії. Тут же – сосни, ялини, коркові дерева, представники родини кипарисових, саджанці туї, яку називають деревом життя.

Читати  Як вивчити іноземну без втрати мотивації: дієві поради від експертки

Серед екзотів дендропарку – реліктові рослини, зокрема, – гінкго дволопатеве. В Японії, Китаї гінкго вважають священною рослиною.

Нині окремі локації дендропарку – місця проведення екскурсій, досліджень, екологічних науково-практичних конференцій та форумів.

З нагоди 65-ї річниці засадження Гермаківського дендрологічного парку у ці дні в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Маленькі дива великого лісу”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *