Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами
На Житомирщині у ландшафтному заказнику «Багно» розквітла занесена до Червоної книги гніздівка звичайна, яку ще називають лісовою орхідеєю.


Про це у Фейсбуці повідомляє державне підприємство «Малинський лісгосп АПК».

«На території ДП «Малинський лісгосп АПК» гніздівка звичайна зростає у ландшафтному заказнику місцевого значення «Багно», розташованому у 8-му кварталі Ворсівського лісництва. Побачити гніздівку – велика удача. Вона цвіте у короткий період на початку червня у тінистих листяних і мішаних лісах, рідше – у соснових. Зазвичай її пагони виростають поодиноко і далеко один від одного, зрідка – невеликими куртинами», – йдеться у повідомленні.

Читати  Lonely Planet назвав найкращі напрямки для подорожей у 2022 році: повний перелік

Гніздівку звичайну ще називають лісовою орхідеєю. Вона живиться рослинними залишками, отримуючи поживні речовини від грибів.

Зазначається, що кореневище рослини схоже на гніздо і заховане під землею. Гніздівка тривалий час розвивається під землею, а від проростання з насінини до появи наземних пагонів минає 8-10 років.

Квіти лісової орхідеї бліді та дрібні, мають сильний медовий запах, чим приваблюють комах-запилювачів. Особливість рослини в тому, що коли її пагін не пробивається на поверхню, то цвітіння відбувається під землею, де квіти самозапилюються.

Читати  На Закарпатті запроваджують нову традицію винопиття

Гніздівка звичайна занесена до Червоної книги України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *