«Українська Венеція»
Багато хто знає легендарне місто на воді – Венецію, але мало кому відомо, що і в Україні вона є – Вилкове, яке розташоване недалеко від Одеси. Саме тут можна відчути атмосферу життя на воді і неповторний колорит Причорномор’я. У справах тут їздять не автобусами або машинами, а на човнах.
Фантастична природа, Амазонка просто відпочиває. Цей клімат мені ближче і рідніше. Тут не так спекотно, не так небезпечно, немає крокодилів, піраній. Це батьківщина моя, тут нічим не гірше, ніж в екзотичних країнах, – розповів ведучий.
Дмитро каже, що Вилкове лежить в самому серці Дунайського біосферного заповідника. Величезні території, на яких суворо охороняють рідкісні види тварин і птахів. Вони настільки звикли до безпечного сусідства з людьми, що легко можна зустріти червонокнижну живність просто у дворі.
Вилкове створили липовани своїми руками з мулу в XVII столітті. Це громада старообрядців, які втекли з країни за часів церковного розколу. Липовани оселилися в важкодоступних місцях, щоб зберегти свої звичаї та стиль життя. Їхні будинки – це унікальні будови, де влітку прохолодно, а взимку не холодно.
Ведучий показав, як живуть липовани сьогодні і як зберігають свої давні традиції. Разом з місцевими він побував на риболовлі та навчився варити традиційну страву цих місць – «суху уху», яка дуже відрізняється від звичної українцям.
Зі свого боку, Дмитро Комаров потішив місцевих жителів екзотичною стравою, інгредієнти для якої привіз з Китаю. Телеведучий приготував суп з крокодила.
Острів Зміїний
Далі команда вирушила на унікальний острів, який має великий туристичний потенціал, але зараз є військовим об’єктом – Зміїний острів. Телеведучому надали ексклюзивну можливість зробити обліт південного кордону України разом з представниками державної прикордонної служби на спецтранспорті вертоліт МІ-8.
Це місце – мрія багатьох мандрівників, археологів і дайверів, адже на дні досі лежить затонуле античне судно «Патрокл» з тисячею амфор на борту.
Попри те, що доступ для туристів на острів закритий, тут є музей зі старовинними артефактами: давньогрецькими амфорами, якорями й навіть скам’янілими устрицями, яким понад 3000 років.
Устрична ферма
Комаров побував в першій в країні устричній фермі, де дізнався, в яких умовах вирощують один з головних делікатесів у світі.
Українські устриці – це не міф. Ще 3000 років тому фінікійці й скіфи знали, що чорноморська устриця особлива. Геродот відзначав їхній ніжний смак і говорив, що вони смачніші, ніж устриці в його рідних краях, – розповів Дмитро.
Він додав, що устриця «росте» приблизно 16 – 18 місяців, перш ніж потрапляє на стіл гурманів.