Контактна інформація

04050, Україна, м.Київ
метро Лукьянівська
вул. Юрія Ільєнко 5б

Зв'язок з нами

Перший інтерактивний, освітній музей на території Західної України може відкрити двері для відвідувачів вже в цьому році. Всі експонати буде можна чіпати руками, взаємодіяти з ними і експерементувати.Побачити власний голос і створити веселку, потрапити всередину гігантської раковини і покататися на велосипеді з квадратними колесами, відправитися в космічну подорож і побачити двометрову голограму, – ці неймовірні пригоди стали можливими після того, як в Києві рік тому відкрився Перший державний інтерактивний Музей науки. Тепер створенням аналогічного музею зайнялися у Львові.

Музей науки, який буде створений за сприяння Малої академії наук України на основі напрацювань Tech StartUp School “Львівської політехніки”, розмістять в самому центрі Львова – в будівлі, де раніше розташовувався коледж Інфокомунікації.

Читати  Кулеба: для українців відкриті 95 країн світу

Навчальний центр і наукові лабораторії, якими користувалися студенти коледжу, доповнять великим музеєм площею в тисячу квадратних метрів.

Цей музей буде не просто виставковий і інтерактивний. Він буде служити для навчальних цілей, розвитку науки, інновацій. Там будуть не тільки експонати, а й лабораторії для студентів, школярів, молодих підприємців, які будуть взаємодіяти між собою”, – розповів директор Tech StartUp School і Наукового парку Назар Подольчак.

Головна мета створення таких музеїв – зацікавити дітей і пробудити в них інтерес до науки; популяризувати фізику, хімію, біотехнології, IT.

За словами Назара Подольчака, створення музею обійдеться в 12-15 мільйонів гривень – гроші на облаштування обіцяють виділити з держбюджету. При своєчасному фінансуванні музей можуть відкрити вже в цьому році.

Читати  Пекін запускає 10 тематичних маршрутів культурного туризму по Великій Китайській стіні

“Це буде такий музей, який вже працює в Києві. Але будемо додавати свою особливість. Ми маємо інноваційний підрозділ Tech StartUp School з навчальними програмами, винаходами. Додамо свої експозиції винаходів і стартапів”, – зазначив Подольчак.

Поки ми можемо тільки здогадуватися, як буде виглядати музей, проте так як він буде створений за зразком першого державного музею науки в Києві, можна бути впевненим, що буде неймовірно цікаво.

Експозиція київського музею розділена на кілька блоків, де на відвідувачів чекають понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Найбільший інтерактивний експонат музею – скляна стеля площею 400 м². Його робота залежить від відвідувачів; наприклад, він змінює колір залежно від правильності відповідей на тематичні тести.

Читати  Опинилися в пастці: у Непалі через припинення авіасполучення застрягли 80 українських туристів

Також дуже цікава зона “Дивна матерія”, яка розповідає про властивості матеріалів. У відвідувачів тут повна свобода дій: можна торкатися, рухати, тиснути, бити експонат і навіть перевіряти на міцність скло, запускаючи в нього кулі для боулінгу.

У музеї можна зібрати міст да Вінчі власними руками, запустити блискавки в котушці Тесли, розібратися, як з піску створюють мікрочіпи, а на ще на одному експонаті можна побачити, який шлях за секунду долають понад 60 тисяч платежів по всьому світу.

До того ж кожен може дізнатися цікаві факти про українських вчених, таких як Іван Пулюй, який став першопрохідцем в дослідженні рентгенівських променів, і Данило Заболотний, який врятував Індію від холери.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *