Українська антарктична станція «Академік Вернадський» долучилася до екоініціативи щодо переробки сміття. Працівники отримали нове обладнання, завдяки якому пластик отримає друге життя та перетвориться на сувеніри.
Перероблятимуть пластик, маркованого «02» – це кришечки від пластикових пляшок та флакони з-під побутової хімії. Завдяки цьому кількість сміття, яку доводиться вивозити з Антарктиди, зменшиться.
Переробка пластику у сувеніри
Подітися відходам в Антарктиці нема куди – тому усі наукові співробітники окремо сортують метал, скло, пластик і картон. А потім – вивозять це сміття на судні на материк. Обладнання для переробки полегшить цей процес.
Відповідальне ставлення до екології та менеджменту відходів – світовий тренд і наша відповідальність. В нас ще купа ідей, як покращити екологічний стан біля станції – зараз ми працюємо над проєктом очисних споруд, які допоможуть повністю очистити побутові стоки станції,
– сказав заступник директора Національного антарктичного наукового центру В’ячеслав Марченко.
Наукова станція «Академік Вернадський» є однією з найбільш відвідуваних в Антарктиді. До пандемії льодовий материк відвідувало близько 50 тисяч туристів, з них 10% – українську станцію. Сміття вони привозили та відвозили з собою. Тепер його можна буде перетворити на сердечка, пінгвінів та інші сувеніри, вдихнувши в антарктичний пластик друге життя.